Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Stalin a Roosevelt - Portrét partnerství

Anotace

Ve své nejnovější knize Susan Butlerová detailně sleduje vývoj vztahu dvou významných politiků – Josifa Vissarionoviče Stalina a Franklina Delano Roosevelta, kteří spolu na první pohled nemohli mít nic společného. Jeden z nich prožil pěkné dětství, byl jedináček obklopený bohatstvím a oba jeho rodiče pocházeli z urozených rodů, absolvoval Harvard, poté vystudoval právo na Kolumbijské univerzitě. Druhý byl dítětem gruzínského ševce, jehož život byl zdeformován alkoholem a který rozhodně neviděl žádnou potřebu vzdělávání pro syna; bydleli v malém cihlovém domku s jednou místností a podkrovím. Jeden byl jako politik velmi populární – svůj úřad zastával nejdéle ze všech amerických prezidentů a jako jediný byl zvolen více než dvakrát (celkem čtyřikrát). Druhý získal moc nemilosrdně, neblaze proslul jako krvavý diktátor a muž s násilnickou minulostí. Co tedy mohlo svést tyto dva odlišné muže dohromady? Autorka ve své knize detailně sleduje vývoj vztahu těchto dvou významných politiků.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Susan Butlerová (*1932) je americká novinářka a spisovatelka. Studovala na Kolumbijské univerzitě, kde získala titul MA. Je autorkou knihy My Dear Mr. Stalin (2006), která obsahuje kompletní korespondenci mezi Franklinem D. Rooseveltem a Josifem V. Stalinem. Tato sbírka více než tří set válečných zpráv nebyla nikdy předtím plně k dispozici v jakémkoli jazyce a určitě je neocenitelným primárním zdrojem pro pochopení vztahu, který se vyvinul mezi těmito dvěma velkými světovými vůdci v době největší světové krize. V roce 2009 vydává East to the Dawn: The Life of Amelia Earhart, biografii legendární americké pilotky Amelie Earhartové, první ženy, jíž se podařilo přeletět Atlantik. Její poslední letecké dobrodružství však patří mezi velké záhady v historii letectví: V roce 1937 během pokusu obletět svět zmizela nad Pacifikem… Knihou se nechala inspirovat americká režisérka Mira Nairová a ještě ve stejném roce natočila film Amelia, v němž si hlavní postavu pilotky zahrála Hilary Swank, milujícího manžela ztvárnil Richard Gere.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074628689
Autor
Susan Butlerová
Kód zboží
172564
Počet stránek
700
Rozměry
46 x 154 x 215
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč