Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

101 kultovních filmů, které musíte vidět, než umřete

Anotace

Mnoho filmů, které mají kultovní status, bylo zpočátku propadáky, a až v průběhu let přitahuje skupiny oddaných fanoušků. Některé kultovní filmy jsou velmi dobré, jiné tak špatné, až jsou dobré, a některé jsou komické eskapády, zatímco mnoho dalších spadá do kategorie sci-fi nebo hororů. Ale všechny kultovní filmy mají jedno společné: odmítají zemřít. Kniha známého filmového historika Stevena Jaye Schneidera přináší profily 101 nejvíce nezapomenutelných kultovních filmů všech dob. Patří mezi ně Nosferatu, Reefer Madness, Fantazie, Dotek zla, Taxikář, Invaze zlodějů těl, Lovcova noc, Barbarella, Bezstarostná jízda a mnoho dalších. Každý profil obsahuje shrnutí děje, obsazení a štáb a zajímavá fakta o filmu. Jsou prezentovány chronologicky v samostatných kapitolách pokrývajících každou dekádu od roku 1920 až do současnosti. Vše ilustrováno nezapomenutelnými filmovými fotografiemi a reprodukcemi reklamních plakátů.

Z angličtiny přeložil Ladislav Šenkyřík.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Steven Jay Schneider je filmový kritik, teoretik a producent s magisterskými diplomy v oboru filozofie z Harvardu a v oboru filmové vědy z Newyorské univerzity. Redigoval také 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete a 101 hororů, které musíte vidět, než umřete a je autorem a editorem mnoha dalších publikací o filmu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075112606
Autor
Steven Jay Schneider
Kód zboží
177416
Počet stránek
416
Rozměry
156 x 127 x 37
Vazba
Lepena
Rok vydání
2016

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let