Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vyvolení

Cena 159
Není dostupné
Anotace

Jedním z center nacistického programu Euthanasie, v jehož rámci byli likvidováni nemocní, fyzicky či mentálně postižení a jinak "méněcenní", byla v letech 1940-1945 klinika Spiegelgrund v areálu vídeňské nemocnice Steinhof. Zde nacističtí lékaři prováděli hrůzné experimenty na dětech - sirotcích, "sociálně nepřizpůsobivých" či "rasově degenerovaných". V tomto mikrokosmu se odehrává příběh dvou odlišných postav: vězně a pacienta Adriana Zieglera a zdravotní sestry Anny Katschenkové. Oba hrozivé podmínky nenávratně poznamenávají a každý se s nimi po svém vyrovnává. Román Vyvolení je po Chudých v Lodži, jež se stali mezinárodním bestsellerem, další Sem-Sandbergovou literární a výsostně uměleckou sondou do jinak těžko uchopitelné každodennosti druhé světové války. Zatímco smrt byla pro chudé v Lodži pravidlem, pro děti zachráněné ve Spiegelgrundu se přežití stalo doživotním výjimečným stavem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Švédský spisovatel, novinář a literární kritik Steve Sem-Sandberg (*1958) se českým čtenářům poprvé představil románovým bestsellerem Chudí v Lodži (č. 2011, 2013), poté romány Ravensbrück o Mileně Jesenské (č. 2012) a Vyvolení, jenž líčí příběh z válečné kliniky provádějící pokusy na dětech (č. 2015). Zatím poslední román Bouře není jako předchozí knihy založen na reálných dokumentech a autor, narozený v Oslo, se v něm vrací do prostředí, které důvěrně zná z dětství.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074325953
Autor
Steve Sem-Sandberg
Kód zboží
177543
Počet stránek
504
Rozměry
205 x 140 x 52
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let