Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Chudí v Lodži

Cena 129
Není dostupné
Anotace

Do malého lodžského ghetta ve čtvrti Baluty, které sloužilo "konečnému řešení židovské otázky" v letech 1940-1944, soustředili za války nacisté na dvě stě tisíc Židů, z toho pět tisíc lidí z Čech. Autor provází čtenáře životem tohoto "města ve městě" vystavěného na lži. Z obyvatel se stávají otroci pracující bez ustání pro říši jejich vlastních vrahů, na smrt jdou tisíce dětí, nemocných a starých lidí, vlna transportů sílí, nahuštěné ghetto se vyprazdňuje, až se stane městem duchů. Historická fakta, čerpaná z dokumentů, jsou mistrně překlenuta a dotvořena románovou imaginací. Kniha, podle kritiků nejlepší švédský román za posledních třicet let, se stala celosvětovým bestsellerem, byla nominována na Cenu Severské rady a získala prestižní Cenu Augusta Strindberga.

Ze švédského originálu přeložila Dagmar Hartlová

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Švédský spisovatel, novinář a literární kritik Steve Sem-Sandberg (*1958) se českým čtenářům poprvé představil románovým bestsellerem Chudí v Lodži (č. 2011, 2013), poté romány Ravensbrück o Mileně Jesenské (č. 2012) a Vyvolení, jenž líčí příběh z válečné kliniky provádějící pokusy na dětech (č.  2015). Zatím poslední román Bouře není jako předchozí knihy založen na reálných dokumentech a autor, narozený v Oslo, se v něm vrací do prostředí, které důvěrně zná z dětství.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074323003
Autor
Steve Sam-Sandberg
Kód zboží
177639
Počet stránek
512
Rozměry
215 x 145 x 42
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2013
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let