Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Chudí v Lodži

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Do malého lodžského ghetta ve čtvrti Baluty, které sloužilo "konečnému řešení židovské otázky" v letech 1940-1944, soustředili za války nacisté na dvě stě tisíc Židů, z toho pět tisíc lidí z Čech. Autor provází čtenáře životem tohoto "města ve městě" vystavěného na lži. Z obyvatel se stávají otroci pracující bez ustání pro říši jejich vlastních vrahů, na smrt jdou tisíce dětí, nemocných a starých lidí, vlna transportů sílí, nahuštěné ghetto se vyprazdňuje, až se stane městem duchů. Historická fakta, čerpaná z dokumentů, jsou mistrně překlenuta a dotvořena románovou imaginací. Kniha, podle kritiků nejlepší švédský román za posledních třicet let, se stala celosvětovým bestsellerem, byla nominována na Cenu Severské rady a získala prestižní Cenu Augusta Strindberga.

Ze švédského originálu přeložila Dagmar Hartlová

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Švédský spisovatel, novinář a literární kritik Steve Sem-Sandberg (*1958) se českým čtenářům poprvé představil románovým bestsellerem Chudí v Lodži (č. 2011, 2013), poté romány Ravensbrück o Mileně Jesenské (č. 2012) a Vyvolení, jenž líčí příběh z válečné kliniky provádějící pokusy na dětech (č.  2015). Zatím poslední román Bouře není jako předchozí knihy založen na reálných dokumentech a autor, narozený v Oslo, se v něm vrací do prostředí, které důvěrně zná z dětství.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074323003
Autor
Steve Sam-Sandberg
Kód zboží
177639
Počet stránek
512
Rozměry
215 x 145 x 42
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2013

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč