Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Cartierova panteřice

Anotace

Podivuhodný příběh Jeanne Toussaintové, šperkařky králů.
Vášnivý příběh vyprávěný v první osobě vtáhne čtenáře rovnou do magického světa, kde Coco Chanel navrhuje své první skandální modely, dámy šílí z baletu uhrančivého Ďagileva a v baru popíjí Ernest Hemingway. Století se láme a před námi defilují slavné postavy… Marcel Proust, Jean Cocteau, Scott a Zelda Fitzgeraldovi, Coco Chanel, vévodkyně z Windsoru…
Stéphanie des Hortsová nám dává nahlédnout do mimořádného osudu jedné neobyčejné ženy… Ze zneužívaného děvčátka z chudé bruselské rodiny se stane nejznámější kurtizána Paříže. Oslnivá, elegantní, vydržovaná bohatými aristokraty. Pařížská smetánka se oddává prostopášnostem a radovánkám. Večírky ve velkém stylu střídají plesy, belle époque je v plném proudu. Jeanne jde z náruče do náruče – obdivovaná, leč opovrhovaná. Muži si vždycky berou jiné, ty počestné. A pak jí cestu zkříží Louis Cartier, nejslavnější klenotník světa.
Říše diamantů a zlata se otevírá. Jeanne, zamilovaná do šperků, popustí uzdu fantazii a vymýšlí pro něj ty nejkrásnější klenoty. Hlavy států si u nich podávají dveře, králové, mahárádžové… Téměř celým stoletím prochází tato neobyčejná žena s hlavou vztyčenou, vzdoruje nacistům stejně jako démonům vlastní minulosti.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Stéphanie des Hortsová, literární kritička publikující zejména ve známém francouzském časopise Valeurs actuelles, se narodila 29. ledna 1965 ve městě Tours ve Francii. Je rovněž stálou přispěvatelkou periodik, jako jsou Service Littéraire, Le Magazine des Livres a La Revue littéraire. Její vášní je anglická literatura a specializací dílo Williama Shakespeara a Jane Austenové. Deset let pracovala v oblasti komunikace. Poté Stéphanie zjistila, že se svou „první láskou", literaturou, bude přece jenom šťastnější, a pustila do psaní vlastních románů. Do dnešního dne už jich má na kontě několik: La scandaleuse histoire de Penny Parker-Jones, zasazený do Londýna roku 1960 La Splendeur des Charteris, příběh z aristokratických kruhů a válečných časů, Le diable de Radcliffe HallLe secret de Rita H., beletrizovaný životopis o tajemstvích slavné filmové hvězdy Rity Hayworthové Je členkou poroty soutěže o Cenu Françoise Saganové (Prix Françoise-Sagan) a Prix Cabourg du Roman.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073594503
Autor
Stéphanie des Hortsová
Kód zboží
181552
Počet stránek
272
Rozměry
25 x 130 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč