Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

První po Bohu

Anotace

Císaři, králové a carové utvářeli dějiny světa. Byli krutí i milosrdní, vládli z boží vůle a měli neomezenou moc nade všemi. Přesto Karel Veliký, Filip IV. Sličný, Zikmund Lucemburský, Jindřich VIII., Karel V., Ludvík XIV., Petr Veliký a další byli lidé jako ostatní – milovali, radovali se, trápili a umírali. Tak jaký byl vlastně jejich život?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Slávka Poberová (*1943) je česká prozaička, redaktorka, překladatelka z angličtiny a nakladatelka. Vystudovala dějepis a češtinu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v letech 1960-1965. V roce 1968-1970 absolvovala na Fakultě žurnalistiky UK postgraduální studium zaměřené na nakladatelskou činnost, v roce 1980 tam získala za práci Počátky českého ženského hnutí v tisku doktorát filozofie. Od roku 1963 publikovala v kulturním zpravodajství Čs. rozhlasu, psala divadelní recenze do Středočeského vysílání, pak přidávala další noviny (Práce, Mladá fronta, Rudé právo, Svobodné slovo, Lidová demokracie) a časopisy (Domov, Květy, Zlatý máj, Nové knihy), v 80. letech spolupracovala s rozhlasovým Kolotočem. Upravovala různé knihy mnoha autorů, ke kterým ji vázaly vzpomínky z dětství, např. E. H. Porterová Pollyanna (1991) či Paul d´Ivoi Tajemný doktor (1994). Svůj zájem o historii předvedla Slávka Poberová v knihách Lásky českých královen, Intriky na českém trůnu, Nejmocnější ženy Evropy.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075432605
Autor
Slávka Poberová
Kód zboží
169239
Počet stránek
228
Rozměry
17 x 132 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY