Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Školákova enyklopedie: Zvířata - Atlas nočních živočichů

Anotace

Když se obyvatelé naší planety uloží ke spánku, co se asi děje ve tmě? 
Velmi zajímavou encyklopedii pro děti i jejich rodiče vydalo nakladatelství SUN. Jedná se o knihu Zvířata Atlas nočních tvorů. Dozvíme se zde, co se děje v noci, když se uložíme ke spánku, protože existují zvířata, která v této době ožívají. V knize se dočteme, jak se různé živočišné druhy přizpůsobily životu ve tmě, jak v ní reagují, jak se vyrovnávají s podmínkami prostředí a jaké si vytvořily strategie, aby přežily. 
Kniha je přehledně řazená – jednak podle oblastí, kde se zvířata vyskytují, přečíst si tak můžeme o tom, kdo žije v polárních oblastech, kdo v mírném pásmu, kdo v tropických oblastech, která zvířata naopak můžeme najít jen ve vodě. Dále se také podle barevného označení dá zjistit, zda je zvíře savec, pták, obojživelník, plaz či ryba. 
Poznáme zajímavé druhy, jako je sovice sněžná, vlk arktický, koala medvídkovitý, luskoun velký nebo velemlok čínský, dozvíme se, čím se živí, jaká místa obývají, jak jsou velcí, a mnoho zajímavostí. Například že vlk arktický může na posezení spořádat až 9 kilo masa nebo že rosomák krade potravu jiným masožravcům či že samice potkana může mít mláďata až sedmkrát ročně. 
Ke knize je připojena příloha Noční příšery, kde se dozvíme, jaké tajemné bytosti existovaly v legendách a pověstech, jsou tu například vlkodlaci, upíři či černé kočky. Četba o těchto tajemných monstrech je velmi vzrušující a stejně jako noční tvorové i tato mytická stvoření ožívají právě v noci.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075672605
Kód zboží
186283
Počet stránek
174
Rozměry
22 x 235 x 295
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
NAKLADATELSTVÍ SUN s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let