Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Půlnoční modř

Anotace

Příběh jako z obrazů holandských mistrů, připomínající Dívku s perlou. Strhující příběh malířky, která stála u zrodu delftské modré keramiky.
Holandsko druhé poloviny 17. století. Výtvarně nadaná Catrijn se po smrti svého o dost staršího manžela vydává z rodné vesnice poblíž Alkmaaru žít do města, jak vždy toužila. Získá místo hospodyně u bohaté rodiny v Amsterdamu, kde v té době žije a tvoří i Rembrandt van Rijn. Catrijn je zde šťastná, záhy je však kvůli stínu z minulosti nucena dobré místo opustit a odejít až do vzdáleného Delftu. Přijme nabídku pracovat jako malířka v keramické dílně a podílí se na zrození věhlasné holandské fajánse. Najde tu blízké přátele, mezi jinými i Jana Vermeera, a také svou životní lásku. Přicházejí však těžké časy. V Delftu dojde k obrovskému výbuchu muničního skladu, který v roce 1654 zničil velkou část města. A vzápětí do příběhu razantně vstoupí morová rána, která ve stejném roce postihla většinu země a jež navždy změní i život Catrijn.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Simone Van der Vlugt (*1966) je uznávanou holandskou spisovatelkou, která se prosadila jako autorka thrillerů, historických románů a také románů pro dospívající. Simone van der Vlugt se narodila v Hoornu, na Pedagogické škole v Amsterdamu vystudovala nizozemštinu a francouzštinu. Od útlého věku se věnovala literární tvorbě. V roce 1995 debutovala historickou knihou pro mládež Amulet, která pojednává o honu na čarodějnice. Tomuto žánru se věnovala i nadále a svou tvorbu směřovala k čtenářům od 13 let. V roce 2004 vydala svou první detektivku Maturitní sraz (De reünie), která tuto autorku uvedla do pozice bestsellerové spisovatelky. Za svou další detektivní knihu Za bílého dne (Op klaarlichte dag) obdržela cenu NS Publieksprijs a Crimezone award. I další její knihy byly na velmi vysoké literární úrovni, což se projevilo jejich nominací na tuto cenu a odpovídala tomu i jejich popularita mezi čtenáři. V roce 2012-2014 uvedla na trh třídílnou sérii, ve které vystupuje jako hlavní hrdinka mladá detektivka Lois – Nikomu to neříkej, Zítra jsem zase doma a Neptej se proč. Rok 2009 se stal milníkem v její tvorbě, kdy přechází od knih pro děti a mládež k tvorbě pro dospělé. V jejích historických románech se opakuje ženská postava, buď fiktivní postava či historická osobnost, která v knize překonává různé životní překážky. V roce 2015 se detektivní román Maturitní sraz dočkal svého filmového zpracování.
Simone van der Vlugt žije v současné době spolu se svým manželem a dvěma dětmi v Alkmaaru. Její tvorba je překládána do němčiny, angličtiny, italštiny i španělštiny.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073595302
Autor
Simone van der Vlugt
Kód zboží
180143
Počet stránek
272
Rozměry
206 x 132 x 28
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let