Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Detektivové z Tawcesteru: Zavražděná vévodkyně

Cena 39
Není dostupné
Anotace

Extrémně urozený, avšak poněkud slabomyslný aristokrat Blotto a jeho extrémně inteligentní a krásná sestra Twinks se účastní víkendového dýchánku na jednom venkovském sídle, když dojde k maléru. Jejich hostitelka, vévodkyně vdova z Melmontu je zavražděna. Amatérský detektiv, který je shodou okolností také přítomen, obviní z vraždy Corkyho Froggeta, osobního řidiče rodiny Lyminsterů. Blotto a Twinks mohou Corkyho nevinu dokázat pouze jediným způsobem: odhalením skutečného pachatele. Tak začíná vyšetřování dalšího detektivního případu aristokratického dua, které čtenáře provede opiovým doupětem v londýnské čtvrti Limehouse, skotským hradem, starým cornwallským dolem na cínovou rudu, aby nakonec vyvrcholilo napínavým soubojem v samotném nervovém centru proradného Společenství krvavé ruky.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Simon Brett (*1945) je anglický spisovatel známý svými detektivními romány, v České republice si však větší oblibu získala jeho „prevítovská série“ o výchově dětí.

Po studiích na Dulwich College a na Wadham College v Oxfordu pracoval pro BBC Radio a London Weekend Television. Od konce 70. let se plně věnuje spisovatelské činnosti. Píše také pro média - rádio a televizi (televizní situační komedie) a došlo i na psaní pro divadlo. Kromě "prevítovské série" Brett vytvořil tři série klasických detektivních příběhů vyznačujících se výstředními charaktery postav, náhlými zvraty a všudypřítomným humorem. V nejstarší z nich představuje detektiva amatéra stárnoucí herec Charles Paris, řešící kromě detektivních zápletek své problémy s angažmá, pitím a vztahem ke své ženě, se kterou nežije. Část příběhů byla dramatizována pro rozhlas. Ve druhé sérii vystupuje paní Pargeterová, jíž pomáhají v řešení případů přátelé jejího zemřelého manžela. Třetí, nejnovější série se odehrává ve fiktivní vesnici Fethering, nacházející se na jižním pobřeží Anglie.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073889661
Autor
Simon Brett
Kód zboží
168544
Počet stránek
248
Rozměry
21 x 121 x 180
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2014
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let