Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nejslavnější filmy, které nikdy neuvidíte

Anotace

Mistrovská díla nejslavnějších režisérů, která svět neviděl...

Počínaje Hitchcockem a Dalím a konče Peckinpahem a Lynchem je historie filmu plná mistrovských děl, která nikdy nespatřila světlo světa. Tato kniha odhaluje fascinující, mnohdy srdceryvné, příběhy váhavých kroků těchto projektů od chvíle, kdy dostaly zelenou, až k branám filmového hřbitova.

Co mají společného filmy Kaleidoskop Alfreda Hitchcocka, Don Quijote Orsona Wellese nebo Leningrad Sergia Leoneho? Jejich znalostí se nemůže pochlubit ani nejzarytější milovník stříbrného plátna, který jinak sype filmografie slavných režisérů z rukávu. Kniha Nejslavnější filmy, které nikdy neuvidíte předkládá svému čtenáři průvodce padesátkou snímků úspěšných tvůrců, které z různých důvodů nikdy nedoputovaly k divákům a které přesto – nebo právě proto – dosud jitří fantazii filmových fanoušků po celém světě.

Z angličtiny přeložila Dina Podzimková.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Simon Braund je britský autor žijící v Los Angeles. Zpracoval úplnou historii nezdařené snahy Alejandra Jodorowského zfilmovat v roce 1975 román Franka Herberta Duna. Přispíval do předního britského magazínu Empire, psal pro řadu dalších periodik včetně Sunday Times Q, Observer i Time Out.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075110138
Autor
Simon Braund
Kód zboží
177415
Počet stránek
256
Rozměry
250 x 190 x 26
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let