Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Sochař

Cena 149
Není dostupné
Anotace

Moderní faustovská legenda ve formě grafického románu.

Sochař jménem David Smith byl vypuzen z newyorské umělecké scény. Dealeři umění ho kdysi nazývali „tím druhým Davidem Smithem“, aby ho odlišili od Davida Smithe, kralujícího v uměleckém centru Storm King. Teď mu neříkají nijak. Bez peněz a zoufalý se setkává s duchem svého prastrýce Harryho a na jeho otázku „co bys dal za své umění?“ David odpoví „svůj život“. A Ďábel v podobě Harryho mu nabídne schopnost vytvořit holýma rukama cokoli – z betonu, oceli, lidského těla – a dá mu dvě stě dnů, aby si svou schopnost užil, než zemře.  Ale rozhodnutí, co má vlastně tvořit, je těžší, než si představoval. Když navíc v hodině dvanácté nalezne svou životní lásku, bude to mít ještě obtížnější! Komiks.

Sochař je příběh o touze hraničící s posedlostí; o zoufalých a neobratných krůčcích mladé lásky; a také skvělým, všednodenním portrétem nejúžasnějšího světového velkoměsta. Vypráví o drobných, vřelých, lidských okamžicích obyčejného života i o skrytých silách, dřímajících pod povrchem. Scott McCloud napsal slavnou knihu o tom, jak funguje komiks; teď zabrousil do oblasti velké románové fikce svým strhujícím, zábavným a nezapomenutelným příběhem. Sochař, kterého autor tvořil pět let a který dosáhl téměř pěti set stran, je zároveň oslavou komiksové formy i nádherným grafickým románem.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scott McCloud (*1960) se narodil v Bostonu a je kreslířem a propagátorem komiksu jako uměleckého žánru. Vytvořil komiksovou sérii Zot!, poté se věnoval spíše teorii komiksu. Je známý jako autor knihy Understanding Comics (česky Jak rozumět komiksu, BB/art, 2008), kde komiksovou formou popisuje vymezení pojmu, dějiny, mezníky a nejdůležitější představitele komiksu. Sochař je autorovým prvním grafickým románem a prvním dlouhým příběhem s dospělými protagonisty.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074629327
Autor
Scott McCloud
Kód zboží
173304
Počet stránek
496
Rozměry
221 x 158 x 37
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY