Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Rudá moře pod rudými nebesy

Anotace

Druhý díl fantasy série Páni parchanti.
Locke Lamora, někdejší Trn z Camorru, spolu s Jeanem Tannenem opustil na útěku před Nájemágy své rodné město. Brzy poté dorazí do městského státu Tal Verrar, kde zakrátko začnou připravovat dosud největší loupež; za cíl si vyberou nesčíslné poklady přepychové herny známé jako Hříše. Z té si nikdo jaktěživ neodnesl jedinou minci, kterou by tam nevyhrál u stolů nebo při jiných hazardních hrách, jež Hříše nabízí. Jenže pravý zločin jde jako po másle jen zřídkakdy a Locke a Jean se záhy připletou do pokusu vlákat pirátskou flotilu nechvalně proslulé kapitánky Zamiry Drakaši do složité politické hry o moc. Skvělý úkol pro zloděje, jež u galéry nerozeznají ani příď od zádě. A Nájemágové celou tu dobu chystají bezpodmínečně nutnou pomstu muži, který je přesvědčen, že je může ponížit a přežít to; Lockemu Lamorovi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scott Lynch (*1978) je americký autor fantasy, narodil se 2. dubna 1978 v Saint Paulu ve státu Minnesota a v tamní oblasti prožil téměř celý život, dnes bydlí nedaleko ve státu Wisconsin. V roce 1996 dokončil střední školu, studium anglického jazyka na vysoké však opustil už po dvou letech. Je velkým fanouškem her, pracoval i na tvorbě her na hrdiny, dnes se jim věnuje jako sběratel. Je dobrovolným hasičem a mezi jeho četnými zájmy má své neopomenutelné místo také studium historie. Jako začínající spisovatel toužil napsat příběh, jehož hrdinové nebudou disponovat nadlidskými či božskými schopnostmi, chtěl vyprávět o obyčejných lidech, kteří se s osudem musí porvat sami za sebe. Přál si rovněž prozkoumat svět kriminálního podsvětí a exotické prostředí fantastického města. A tak vzniklo město Camorr, Páni parchanti, Locke Lamora a s nimi i obsáhlý dobrodružný fantasy román, díky kterému se Lynch okamžitě po vydání ocitl na výsluní čtenářského zájmu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788071933298
Autor
Scott Lynch
Kód zboží
179255
Počet stránek
568
Rozměry
200 x 130 x 33
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2011
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let