Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Zrozeni tvořit: Objasnění záhad kreativní mysli

Anotace

Lze nalézt smysl v něčem tak prchavém, jako je kreativita? Kniha Zrozeni tvořit, vycházející z převratného výzkumu psychologa Scotta Barryho Kaufmana a populárního článku Carolyn Gregoireové na portálu Huffi ngton Post, nabízí pohled do neuspořádaných myslí velmi kreativních lidí. Odhaluje nejnovější zjištění v oboru neurologie a psychologie a spojuje je s poutavými příklady umělců, myslitelů a vynálezců v průběhu století. Přibližuje tak životní praxi a užitečné návyky, které podporují tvůrčí způsob uvažování. Kaufman a Gregoireová rozplétají sérii paradoxů, jako jsou například vědomá pozornost a denní snění, vážnost a hra, otevřenost a citlivost či samota a spolupráce, a předvádějí, jak se díky přijetí vlastních protikladů můžeme napojit na nejhlubší zdroje své kreativity.
Každá kapitola zkoumá jeden z deseti rysů a zvyků mimořádně tvůrčích osobností: Nápaditá hra, Vášeň, Denní snění, Samota, Intuice, Otevřenost vůči zkušenosti, Vědomá pozornost, Citlivost, Obrátit nesnáze ve svůj prospěch, Myslet jinak.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Scott Barry Kaufman je vědeckým ředitelem Institutu imaginace při Centru pozitivní psychologie na University of Pennsylvania, kde se věnuje měření a rozvoji imaginace, kreativity a hraní. Doposud napsal či redigoval dalších šest knih, včetně Ungifted: Intelligence Redefined. Pro portál Scientific American píše blig Beautiful Minds a je spoluzakladatelem portálu Creativity Post. Kaufmann žije ve Philadelphii ve státě Pennsylvania.

Carolyn Gregoriová je redaktorkou portálu Huffington Post, kam píše a psychologii, duševním zdraví a neurologii. Vystupovala v rámci iniciativy TEDx na Harvardském fóru veřejného zdraví, v televizi MSNBC, v pořadu Today Show, v televizi History Channel a HuffPost live. Vystudovala McGill University a žije v New Yorku.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788081820663
Autor
Scott Barry Kaufman , Carolyn Gregoireová
Kód zboží
181584
Počet stránek
282
Rozměry
24 x 140 x 210
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let