Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Noc, kdy Frankenstein četl Quijota

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Tvář, kterou z literatury všichni vidí, jsou romány, básně nebo divadelní hry, jež se hrají na jevišti. Lícem je to, co světla osvětlují v knihkupectvích, co se inzeruje na webových stránkách jejich virtuálních protějšků na síti, to, co září u vchodů do velkých divadel. Co se však skrývá za tím? Noc, kdy Frankenstein četl Quijota chce vést odvážného čtenáře dál za hranici vymezenou stránkami knihy, slovy básně nebo světly představení. Toto je malá velká cesta, která chce čtenáři ukázat, co se skrývá za knihami: autory, jejich životy, jejich rozmary, genialitu a někdy také bídu. A také, co je za samotnými knihami jakožto předměty. Proč existují anonymní knihy? Která kniha nedala spát sovětské tajné službě? Který spisovatel zneklidňoval Gestapo? Který román řada nakladatelství nejprve odmítala, a posléze se stal velkým prodejním trhákem? Od chvíle, kdy se kniha zrodí v mysli nějakého autora nebo autorky, až do chvíle, kdy se dostane do rukou veřejnosti, totiž prochází desítkami drobných okamžiků plných náhod nebo inspirace, štěstí a často také utrpení. Tato kniha oživuje některé z těchto okamžiků, prchavých záblesků velkých historických momentů světové literatury.
Kdo napsal Shakespearovo díla? Kterou knihu se snažila získat KGB? Jaký román ukrýval Hitler? Koho napadlo řadit knihy podle abecedy? Který autor se vysmíval církevnímu indexu zakázaných knih? Co mají společného Frankenstein a don Quijote? A co prezident Eisenhower a Hobit nebo Malý princ? Znáte nějakého spisovatele vraha? Byl by dnes Charles Dickens informačním pirátem?Otázky na tyto a další literární záhady nacházejí odpověď na stránkách knížky Noc, kdy Franknstein četl Quijota. Je to cesta dějinami světové literatury v doprovodu Santiaga Posteguilla, jednoho z nejproslulejších autorů historických románů poslední doby, uznávaného kritikou i veřejností. A neobyčejného profesora literatury.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Santiago Posteguillo (*1967, Valencie) je španělský lingvista, řádný profesor na univerzitě v Castellónu (Comunidad Valenciana), kde přednáší anglickou filologii a literaturu. Zaměřuje se na prózu 19. století a alžbětinské divadlo. Zajímá se také o vztah anglické literatury a severoamerické kinematografie, hudbu a další druhy umění. Vede též kurzy tvůrčího psaní. Je autorem více než sedmdesáti akademických publikací, odborných článků, monografií a specializovaných slovníků. V roce 2006 vstoupil na pole prozaické tvorby a jeho knihy ihned zaznamenaly velký ohlas u čtenářů i kritiky. Po přečtení prvního dílu trilogie o Scipionovi Africanovi Africano, hijo del cónsul (2006, Africanus, syn konzulův) čtenáři netrpělivě čekali na další pokračování. V roce 2008 se dočkali druhého dílu Las legiones malditas (Prokleté legie) a následujícího roku závěrečné části La traición de Roma (2009, Římská zrada). K dějinám starověkého Říma se autor ještě vrátil v obšírné trilogii o císaři Traianovi: Los asesinos del emperador (2011, Císařovi vrahové), Circo Máximo (2013, Cirkus Maximus) a La legión perdida (2016, Ztracená legie). Santiago Posteguillo byl valencijskou vládou vyhlášen Spisovatel roku 2015. Navzdory svému rozsahu (každý ze svazků má více než 600 stran) patří Posteguillovy historické romány trvale k nejprodávanějším knihám ve Španělsku.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090699663
Autor
Santiago Posteguillo
Kód zboží
178018
Počet stránek
224
Rozměry
200 x 132 x 20
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč