Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vzpoura: Úsvit nového věku pro všechny Eviny dcery

Anotace

Na mírové konferenci obklíčily liberijské ženy muže, zabarikádovaly budovu, prohlásily, že neodejdou, dokud nebude uzavřena mírová dohoda, a v zájmu prosazení svého požadavku se uchýlily k „sex-stávce“. 
Nastal čas změnit postavení žen na celém světě! Zastavit diskriminaci a násilí páchané na ženách, včetně znásilňování v oblastech válečných konfliktů. Na ně se Sally Armstrongová ve své nejnovější knize zaměřuje nejvíce. Navzdory líčení děsivých jevů vyznívá její vyprávění optimisticky. Hrdinkami příběhů jsou ženy, které si bez ohledu na zaběhnuté zvyklosti dokázaly vymoci některá nejzákladnější lidská práva, ženy, jež našly sílu se vzchopit a vymanit z pout tradičního útlaku a dosáhnout zasloužené emancipace. A to nejen v ohniscích bojů, ale i na poklidném venkově, v univerzitních kampusech či kuchyních, v Americe stejně jako v Asii a Africe. 
Cílem změn, jež jsou v této knize popisovány, není porážka mužů ženami, triumf západních hodnot nad hodnotami východními nebo vítězství jednoho náboženství nad jinými náboženstvím. Je jím řešení některých nejnaléhavějších a nejúpornějších problémů světa – chudoby, válečných konfliktů a násilí.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sally Wishart Armstrongová (*1943) je kanadská novinářka, dokumentaristka a aktivistka za lidská práva. Narodila se v Montrealu. V roce 1966 získala bakalářský titul na McGill University a v roce 2001 titul Master of Science na University of Toronto. V letech 1975 až 1988 pracovala pro časopis Canadian Living. Od roku 1988 do roku 1999 byla šéfredaktorkou časopisu Homemakers. V letech 2001 až 2010 byla přispívající redaktorkou Maclean's . V roce 2002 byla zvláštní zástupkyní UNICEF v Afghánistánu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073878573
Autor
Sally Armstrongová
Kód zboží
184602
Počet stránek
256
Rozměry
27 x 164 x 238
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015
Nakladatel
Nakladatelství Triton s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč