Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Gamblerova žena

Anotace

Napínavý příběh Hanky, manželky patologického hráče závislého na ruletě. Braňo Dufek, dispečer městského dopravního podniku, se dostává do herny v bratislavské Redutě a postupně se z něj stává patologický hráč. Hanka až po roce zjišťuje, že její muž je gambler. Toto strašlivé poznání ji zaskočí i vystraší. Ačkoli si v počátcích rodinné tragedie vůbec neuvědomuje, jak těžké období ji čeká, je rozhodnutá bojovat s manželovou závislostí a pomoci mu. Vášeň pro hazard si potichu vybírá krutou daň na rodině i blízkých. Začíná nerovný boj manželů a Hanka zažívá nejen trápení a bolest, ale i domácí násilí. Navíc se začínají hlásit známí i neznámí, od nichž si Braňo půjčil peníze.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Růžena Scherhauferová (*1950) se narodila ve Svodove u Želiezovce. Vychovali ji prarodiče, kterým vděčí za to, že je dnes tím, čím je. Matka o ni nikdy neprojevila zájem a otce viděla pouze jednou v životě. Přestože tajně snila o rodičích, její dětství bylo naplněno láskou dvou vzácných stařičký lidí. Ovlivnilo ho i romantické prostředí při říčce Hron a slovenské pohádky, které jí před spaním vyprávěla babička. Vložila do její dětské citlivé duše hodně fantazie a postupně v ní probudila pozdější vztah k literatuře. Po maturitě vystudovala Pedagogickou fakultu v Nitře. Několik let pracovala v Městském kulturním středisku v Trnavě. Od roku 1991 začala učit na ZŠ v Seredi slovenský jazyk, etickou výchovu a výtvarnou výchovu. V současnosti žije v Seredi, kde má trvalý pobyt, a cítí se tam, obklopená množstvím známých a přátel, doma. Miluje život a lidi, miluje svou rodinu a považuje své dospělé dcery za obrovské štěstí, kterým ji život obdařil.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075840745
Autor
Ružena Scherhauferová
Kód zboží
175858
Počet stránek
312
Rozměry
191 x 125 x 31
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let