Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Baron von Münchhausen/Baron Prášil B1-B2

Anotace

Přijměte pozvání na velkou výpravu za dobrodružstvím v doprovodu toho nejpovolanějšího a nejzkušenějšího průvodce, dokonalého vypravěče, skvělého společníka a muže mnoha dalších nepostradatelných kvalit – barona Prášila. Zažijete s ním pravou ruskou zimu, zdokonalíte se v umění lovu a jezdectví, poznáte spoustu zajímavých lidí a dokonce vám i poradí, jak se bezpečně a snadno dostat na Měsíc a zpátky. A to naprosto věrně a podrobně, protože vše, o čem vypráví, osobně prožil a vůbec, ale opravdu vůbec nic si nemusel vymýšlet.

Německo - český zrcadlový text pro mírně pokročilé

Nehmen Sie die Einladung zu einer großartigen Expedition für Abenteuer an, begleitet von dem professionellsten und erfahrensten Führer, dem perfekten Erzähler, einem großartigen Begleiter und einem Mann mit vielen anderen unverzichtbaren Eigenschaften - Baron Prášil. Sie werden mit ihm einen echten russischen Winter erleben, Sie werden die Jagd- und Reitkunst verbessern, Sie werden viele interessante Leute treffen und er wird Sie sogar beraten, wie Sie sicher und einfach zum Mond und zurück gelangen können. Und absolut treu und im Detail, denn er hat alles erlebt, worüber er persönlich spricht, und musste überhaupt nichts erfinden, aber eigentlich gar nicht.

Deutsch-tschechischer Spiegeltext für Fortgeschrittene

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rudolf Erich Raspe (1736–1794) byl německý spisovatel. Vystudoval práva na univerzitě v Göttingenu a na Lipské univerzitě a poté pracoval jako knihovník na univerzitách v Göttingenu, Hannoveru a Kasselu. Byl pověřen uspořádáním numismatických sbírek lankraběte Fridricha II. Hesensko-Kasselského, poté byl ale obviněn ze zpronevěry a před trestem uprchl na Britské ostrovy. Pracoval v dolech Matthewa Boultona v Cornwallu, později hledal drahé kovy ve Skotsku a Irsku, kde zemřel na břišní tyfus. Byl svobodným zednářem, věnoval se literatuře, filozofii, archeologii, geologii i mineralogii, stal se členem Královské společnosti. Jako první přeložil do němčiny Ossianovy zpěvy. Je autorem rytířského románu ve verších Hermin und Gunilde. V roce 1785 vydal anonymně knihu Vyprávění barona Prášila o jeho neuvěřitelných cestách a taženích v Rusku, inspirovanou barvitou osobností barona Münchchausena (jeho autorství bylo zveřejněno až v roce 1847). Knihu o rok později přeložil do němčiny Gottfried August Bürger a stala se jedním z nejoblíbenějších děl německé literatury.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075476241
Autor
Rudolf Erich Raspe
Kód zboží
180203
Počet stránek
128
Rozměry
198 x 130 x 11
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2021
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč