Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Paní plukovníková

Anotace

Výprodej 2023! Původní cena 129 Kč. Sleva - 47 %. 

Uplynulý život se naštěstí nikdy nevrátí. Přesto nikdy nic nezmizí...
Čtyři životní etapy neobyčejně silné ženské hrdinky, jejíž pohnutý osud utváří podmanivá finská příroda i dramatické dějinné události 20. století. Dětství prožívá ve vlastenecké rodině na severu Finska, období před druhou světovou válkou v zemi, která v hrůze před Sovětským svazem hledala spásu v nacistickém Německu, i dobu poválečnou poznamenanou stíny minulosti, přinášející však i nečekanou lásku. Jako mladá dívka se zamiluje do plukovníka, muže o 28 let staršího. Navzdory varování však její slepá láska naráží na zvrácenou manželovu tvář, stejně destruktivní a nemilosrdnou, jakým je období, ve kterém žijí. V partnerském vztahu jde stejně jako ve společnosti především o moc. Kdo však bude mít navrch a kdo se podrobí?

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rosa Liksom, vlastním jménem Anni Ylävaara (*1958), je mnohostranná finská umělkyně, která pochází ze severofinského města Ylitornio. Studovala kulturní antropologii na univerzitách v Helsinkách, Kodani i Moskvě a prosadila se jako spisovatelka, dramatička, scenáristka i výtvarnice. Její tvorba zahrnuje jak komiksy, v nichž uplatňuje svůj originální výtvarný jazyk, tak knihy pro děti a lakonické povídky, které vyšly už v téměř deseti sbírkách. Pozornost vzbudila hned její prvotina z roku 1985, sbírka povídek Zastávka na jednu noc (Yhden yön pysäkki). Napsala také čtyři kritikou i čtenáři oceňované romány. Za předposlední z nich, Kupé č. 6 (Hytti nro 6), získala v roce 2006 nejvýznamnější finskou literární cenu Finlandia. Její díla byla přeložena do téměř dvaceti jazyků.
Styl Rosy Liksom bývá označovaný jako postmoderní a je pro něj typické využívání nejrůznějších jazykových vrstev včetně severofinských nářečí či velkoměstského slangu. Ústředními postavami jejích děl jsou často ženy a lidé z okraje společnosti, a tématy zejména vztah k moci, manipulace, násilí či sexualita.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074737442
Autor
Rosa Liksom
Kód zboží
182060
Počet stránek
168
Rozměry
20 x 137 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč