Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Když přichází bestie - Pohled do zákulisí osudných let 1938-1939

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Čas mezi koncem roku 1938 a jarem 1939, přesněji řečeno mezi vánoční smrtí a přednovoročním pohřbem Karla Čapka a příchodem prvního říšského protektora Konstantina von Neuratha 7. dubna 1939, měl nesporně vyhraněnou podobu. A nešlo jen o to, že se v té době završila rozpadem republiky a německou okupací tragédie Československa, ale na povrch se draly i mnohé další evropské souvislosti. Pomnichovský vývoj událostí signalizoval, že politika smířlivých ústupků nacistům je cestou doslova do pekel… 
Autorská dvojice Roman Cílek a Miloslav Moulis se proti proudu času vrací k dramatickými událostmi nabitému období let 1938 a 1939. Strhující proud čtivě zobrazených událostí se tehdy dával do pohybu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roman Cílek (*1937) patří k nejuznávanějším autorům v žánru objevné a tvůrčím způsobem pojaté literatury faktu. Napsal několik desítek knih nejen literatury faktu, ale i beletrie, z nichž řada získala významná ocenění (například v mezinárodní soutěži o Cenu Egona Erwina Kische či Cenu Miroslava Ivanova). Některé jeho tituly vyšly i v zahraničí, případně posloužily jako předlohy k filmovému nebo televiznímu zpracování. Roman Cílek je spoluzakladatelem a členem vedení dvou tvůrčích organizací: Klubu autorů literatury faktu a české sekce AIEP – mezinárodního sdružení autorů detektivního žánru. Ve středu jeho autorského zájmu jsou pohledy do zákulisí novodobých dějin a otázky zločinu a trestu. V posledních letech vydal například tyto tituly: Holocaust – zřetězení zla, Muž, jehož řemeslem byl zločin, Doživotní ztráta svědomí, Každý, kdo unese oštěp... (válka o Habeš 1935–1936), Agonie, Vyvolenci bohů…?, Čas vítězů, čas poražených, Bratrovrah, Sen o šibenici.

Miloslav Moulis (1921-2010) od počátku nacistické okupace se jako student účastnil odboje. V roce 1940 byl zatčen gestapem a až do konce války vězněn v káznicích a koncentračních táborech Osvětim a Buchenwald. Po osvobození působil jako novinář a publicista, pracoval také ve Vojenském historickém ústavu, v Kanceláři prezidenta republiky a v Čs. Svazu bojovníků za svobodu. Patří ke spoluzakladatelům Klubu autorů literatury faktu. Vydal řadu knih věnovaných problematice odboje a druhé světové války. Mimo jiné: To byl Buchenwald, Neviditelná fronta, Život plný nenávisti, Vlaky do neznáma. S Romanem Cílkem se autorsky podílel na knihách 100 hodin, kdy umírala republika, Zapomeňte, že jste byli lidmi…, Útěky z pekla.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087624333
Autor
Roman Cílek , Miloslav Moulis
Kód zboží
185484
Počet stránek
232
Rozměry
21 x 214 x 303
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Nakladatel
Pavel Mészáros - AOS Publishing

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let