Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Když přichází bestie - Pohled do zákulisí osudných let 1938-1939

Anotace

Čas mezi koncem roku 1938 a jarem 1939, přesněji řečeno mezi vánoční smrtí a přednovoročním pohřbem Karla Čapka a příchodem prvního říšského protektora Konstantina von Neuratha 7. dubna 1939, měl nesporně vyhraněnou podobu. A nešlo jen o to, že se v té době završila rozpadem republiky a německou okupací tragédie Československa, ale na povrch se draly i mnohé další evropské souvislosti. Pomnichovský vývoj událostí signalizoval, že politika smířlivých ústupků nacistům je cestou doslova do pekel… 
Autorská dvojice Roman Cílek a Miloslav Moulis se proti proudu času vrací k dramatickými událostmi nabitému období let 1938 a 1939. Strhující proud čtivě zobrazených událostí se tehdy dával do pohybu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roman Cílek (*1937) patří k nejuznávanějším autorům v žánru objevné a tvůrčím způsobem pojaté literatury faktu. Napsal několik desítek knih nejen literatury faktu, ale i beletrie, z nichž řada získala významná ocenění (například v mezinárodní soutěži o Cenu Egona Erwina Kische či Cenu Miroslava Ivanova). Některé jeho tituly vyšly i v zahraničí, případně posloužily jako předlohy k filmovému nebo televiznímu zpracování. Roman Cílek je spoluzakladatelem a členem vedení dvou tvůrčích organizací: Klubu autorů literatury faktu a české sekce AIEP – mezinárodního sdružení autorů detektivního žánru. Ve středu jeho autorského zájmu jsou pohledy do zákulisí novodobých dějin a otázky zločinu a trestu. V posledních letech vydal například tyto tituly: Holocaust – zřetězení zla, Muž, jehož řemeslem byl zločin, Doživotní ztráta svědomí, Každý, kdo unese oštěp... (válka o Habeš 1935–1936), Agonie, Vyvolenci bohů…?, Čas vítězů, čas poražených, Bratrovrah, Sen o šibenici.

Miloslav Moulis (1921-2010) od počátku nacistické okupace se jako student účastnil odboje. V roce 1940 byl zatčen gestapem a až do konce války vězněn v káznicích a koncentračních táborech Osvětim a Buchenwald. Po osvobození působil jako novinář a publicista, pracoval také ve Vojenském historickém ústavu, v Kanceláři prezidenta republiky a v Čs. Svazu bojovníků za svobodu. Patří ke spoluzakladatelům Klubu autorů literatury faktu. Vydal řadu knih věnovaných problematice odboje a druhé světové války. Mimo jiné: To byl Buchenwald, Neviditelná fronta, Život plný nenávisti, Vlaky do neznáma. S Romanem Cílkem se autorsky podílel na knihách 100 hodin, kdy umírala republika, Zapomeňte, že jste byli lidmi…, Útěky z pekla.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087624333
Autor
Roman Cílek , Miloslav Moulis
Kód zboží
185484
Počet stránek
232
Rozměry
21 x 214 x 303
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Nakladatel
Pavel Mészáros - AOS Publishing
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč