Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Za oponou teroru a války

Anotace

Po stopách dramatických příběhů, které by si nikdo nedokázal vymyslet. Období hitlerovské éry a druhé světové války už bylo popsáno mnohokrát a proto se může zdát, že o něm víme vše podstatné. Osobní příběh vycházející ze zážitků a výpovědí přímých účastníků a zaznamenaný formou čtivé literatury faktu však na čtenáře často zapůsobí silněji než celé stohy encyklopedií.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roman Cílek (*1937) patří k nejzkušenějším autorům v žánru objevné a tvůrčím způsobem pojaté literatury faktu. Rodák z Českých Budějovic, od školních let žije v Praze. Vydal několik desítek knih nejen literatury faktu, ale i dramaticky laděné beletrie, řada z nich získala významná ocenění, například Cenu Egona Ervína Kische, Cenu Miroslava Ivanova a Cenu Jiřího Marka. Některá jeho díla vyšla také v zahraničí, nebo posloužila jako předloha k filmovému zpracování. Například podle jeho knihy Zabíjela, protože neuměla žít byl natočen film o případu mnohonásobné vražedkyně Olgy Hepnarové.
Roman Cílek je spoluzakladatelem a členem vedení dvou spisovatelských organizací: Klubu autorů literatury faktu a České sekce AIEP – mezinárodního sdružení autorů detektivního a dobrodružného žánru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020613783
Autor
Roman Cílek
Kód zboží
162203
Počet stránek
272
Rozměry
238 x 168 x 28
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2013

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let