Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Přejde vás smích... aneb Prokletí moci

Cena 49
Není dostupné
Anotace

Publikace dokumentuje několik politických procesů, které proběhly v komunistickém Československu na konci 40. a na počátku 50. let 20. století. Rozkrývá spletité pozadí politických procesů, ve kterých si komunistický režim vyřizoval účty se svými odpůrci; zabývá se především osudy vojáků čs. armády, kteří prokázali své hrdinství a ochotu nasadit život pro vlast za druhé světové války. Po roce 1948 se dočkali místo vděku dlouholetých trestů či rozsudků smrti. Otřesné příběhy bezpráví v rozhovorech a vzpomínkách protagonistů, pamětníků, příbuzných. Autor čtenáři přibližuje zákulisí politických zločinů v letech 1948-1953, nejen na základě dobových dokumentů, ale především na základě vzpomínek přímých účastníků, či jejich pozůstalých. Název knihy je výrokem K. Gottwalda, který pronesl na schůzi poslanecké sněmovny v roce 1929.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roman Cílek (*1937) patří k nejzkušenějším autorům v žánru objevné a tvůrčím způsobem pojaté literatury faktu. Rodák z Českých Budějovic, od školních let žije v Praze. Vydal několik desítek knih nejen literatury faktu, ale i dramaticky laděné beletrie, řada z nich získala významná ocenění, například Cenu Egona Ervína Kische, Cenu Miroslava Ivanova a Cenu Jiřího Marka. Některá jeho díla vyšla také v zahraničí, nebo posloužila jako předloha k filmovému zpracování. Například podle jeho knihy Zabíjela, protože neuměla žít byl natočen film o případu mnohonásobné vražedkyně Olgy Hepnarové.
Roman Cílek je spoluzakladatelem a členem vedení dvou spisovatelských organizací: Klubu autorů literatury faktu a České sekce AIEP – mezinárodního sdružení autorů detektivního a dobrodružného žánru.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020609809
Autor
Roman Cílek
Kód zboží
132027
Počet stránek
200
Rozměry
238 x 167 x 24
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2008

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY