Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Prokletý Dilvish

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Silná a úderná fantasy od tvůrce Amberu, jednoho z největších klasiků žánru. Roger Zelazny ve své rané podobě – stručný a neředěný.

"Když prokletý Dilvish ujížděl od Portaroy, snažili se jej zadržet v Qaranu, poté v Tugadu, v Maestaru, Mycaru a nakonec v Bildeshi. Pět jezdců naň čekalo podél cesty do Dilfaru, a když jeden oř padl vyčerpáním, na jeho místo nastoupil nový jezdec na čerstvém koni. Žádný však nedokázal držet krok s Blackem, koněm z oceli, za něhož, jak se povídalo, dal Plukovník Východu kus své duše..."

Povídky s tématem Prokletého Dilvishe vznikaly přes dvacet let a nakonec je autor vzal a společně upravil do jedné knihy s tématem vyvržence, který často svou přítomností způsobí zlo, i když sám straní dobru. Texty prostupuje místy až keltský smutek a rovněž Zelaznyho božské šílenství, s nímž splétal zdánlivě nesouvisející motivy do bizarních celků. To se nejvíce projevilo v nejdelší práci knihy, v Ledové věži.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roger (Joseph Christopher) Zelazny (1937–1995) byl americký autor fantasy a science fiction literatury. Mezi jeho nejslavnější díla patří série Tajemný Amber. Studoval na Western Reverse University v Clevelandu, kterou ukončil jako bakalář z angličtiny, poté vystudoval na Columbia University v New Yorku se specializací na alžbětinské drama, školu dokončil roku 1962 jako magistr. V letech 1962 – 1969 pracoval jako zaměstnanec zdravotní a sociální pojišťovny v Clevelandu a v Baltimore. Konečně v roce 1969 se dal na spisovatelskou dráhu jako autor na volné noze. Ve svých 38 letech se přestěhoval do Santa Fe, kde žil až do své smrti. Jeho první publikovanou prací se stala povídka Passion Play roku 1962. Vrchol jeho tvorby spadá do šedesátých a sedmdesátých let 20. století, je řazen k autorům Nové vlny. Pro jeho práce je charakteristické určité zamlžení hranice mezi science fiction a fantasy. Některé jeho romány jsou založeny na mytologiích různých kultur. Například Pán světla se odehrává ve světě hinduistických božstev, Oko kočky obsahuje prvky navažského náboženství, egyptští bohové figurují v románu Creatures of Light and Darkness. Bohové, bytosti s božskou mocí a lidé, kteří se stali bohy, jsou častým tématem jeho prací.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788086428451
Autor
Roger Zelazny
Kód zboží
183568
Počet stránek
248
Rozměry
17 x 107 x 165
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2004
Nakladatel
Straky na vrbě

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč