Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Prokletý Dilvish

Cena 59
Není dostupné
Anotace

Na svém jak půlnoc černém oři se Proklatec Dilvish žene fantaskní krajinou. Hledá pomstu a nalézají jej potíže všelikého zrna. Nechce ublížit nikomu vyjma černého mága, jehož jméno není radno vyslovit: A přece se zaplétá do potyček, které nejsou jeho bojem, a svým ostřím si klestí cestu vpřed.
Příběhy rychlé jako Black s dialogy břitkými jak hrdinova čepel!
Klasická fantasy okořeněná humorem i téměř keltským smutkem.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Roger (Joseph Christopher) Zelazny (1937–1995) byl americký autor fantasy a science fiction literatury. Mezi jeho nejslavnější díla patří série Tajemný Amber. Studoval na Western Reverse University v Clevelandu, kterou ukončil jako bakalář z angličtiny, poté vystudoval na Columbia University v New Yorku se specializací na alžbětinské drama, školu dokončil roku 1962 jako magistr. V letech 1962 – 1969 pracoval jako zaměstnanec zdravotní a sociální pojišťovny v Clevelandu a v Baltimore. Konečně v roce 1969 se dal na spisovatelskou dráhu jako autor na volné noze. Ve svých 38 letech se přestěhoval do Santa Fe, kde žil až do své smrti. Jeho první publikovanou prací se stala povídka Passion Play roku 1962. Vrchol jeho tvorby spadá do šedesátých a sedmdesátých let 20. století, je řazen k autorům Nové vlny. Pro jeho práce je charakteristické určité zamlžení hranice mezi science fiction a fantasy. Některé jeho romány jsou založeny na mytologiích různých kultur. Například Pán světla se odehrává ve světě hinduistických božstev, Oko kočky obsahuje prvky navažského náboženství, egyptští bohové figurují v románu Creatures of Light and Darkness. Bohové, bytosti s božskou mocí a lidé, kteří se stali bohy, jsou častým tématem jeho prací.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087364901
Autor
Roger Zelazny
Kód zboží
180085
Počet stránek
288
Rozměry
165 x 107 x 18
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let