Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Index hrůzy

Anotace

Jeho jméno je před běžným občanem pečlivě střeženo, v tajnůstkářských, uzavřených kruzích nejbohatších lidí světa je však doktor Alex Hoffmann legendou – vizionářským vědcem, jehož počítačový software mění ve zlato vše, s čím přijde do kontaktu. Společně se svým společníkem, investičním bankéřem, vyvinul Alex převratnou formu umělé inteligence, která sleduje lidské emoce, což jí umožňuje předvídat pohyby na finančních trzích se záhadnou přesností. Jeho výtvor generuje miliardy dolarů, libuje si v panice – a žije ze strachu. Jednoho časného rána, zatímco Alex ještě spí, se zlověstnému vetřelci podaří narušit důmyslné zabezpečení jeho domu na břehu jezera. Tak začíná děsivá noční můra paranoie a násilí, během níž se Alex – s rostoucím zoufalstvím – snaží zjistit, kdo se ho pokouší zničit.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Robert Dennis Harris (*1957) vystudoval anglickou literaturu na Cambridge University a jako novinář a oceňovaný sloupkař pracoval mimo jiné pro BBC a listy Observer, Daily Telegraph či Sunday Times. Spisovatelskou dráhu zahájil v oblasti literatury faktu, kde se jeho knihy mimo jiné věnovaly dějinám chemických a biologických zbraní (A Higher Form of Killing,1982), kauze údajných Hitlerových deníků (Selling Hitler, 1986) nebo alternativní historii (Fatherland, česky Otčina, 2012). Český čtenář se už mohl seznámit s velkoučástí jeho románové tvorby, mimo jiné s knižními předlohami úspěšných filmů Enigma a Muž ve stínu. Za spolupráci s režisérem Romanem Polanskim na filmové verzi knihy The Ghost (Duch) získal francouzského Césara a cenu European Film Award za nejlepší scénář.
Je členem Royal Society of Literature (Královská společnost pro literaturu). Jeho dílo bylo přeloženo do sedmatřiceti jazyků.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074731631
Autor
Robert Harris
Kód zboží
167214
Počet stránek
328
Rozměry
33 x 136 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let