Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Války budoucnosti: Příprava na nové globální bojiště

Anotace

Varovná a mrazivá úvaha o tom, jak budou vypadat války v blízké budoucnosti. 
Příští válka je doslova za dveřmi, ať již budeme hovořit o střetech v kybernetickém prostoru, vojácích posílených nejrůznějšími biologickými prostředky nebo autonomních systémech schopných náležitým způsobem zpracovat přijatou informaci a poté s maximální tvrdostí udeřit, rychleji než lidská bytost stačí mrknout. Autor v této knize líčí, jak se mění způsob vedení války a jaké zbraně budeme používat, snaží se však také popsat důsledky dotyčných změn a to, co bude v budoucnu znamenat být vojákem. Jsou si vedoucí politici dostatečně vědomi důsledků nových metod vedení války? Jak jsou postoje jednotlivců i civilních institucí ovlivňovány ozbrojenými konflikty, jichž se účastníme, a prostředky, které přitom v boji používáme? A nakonec to nejdůležitější – jak budou o válce a jejich roli v ní uvažovat samotní vojáci? Složitý a neustále se vyvíjející svět ozbrojených střetů a nejmodernější techniky vyžaduje, abychom problémům, jimž budeme čelit, věnovali větší pozornost dřív, než bude příliš pozdě na to je mít ještě pod kontrolou.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Robert H. Latiff, špičkový expert na otázku role techniky při ozbrojených konfliktech a ve výzvědné činnosti, v současnosti přednáší na americké Univerzitě Notre Dame. V podstatě po celou svou profesní dráhu se tento člověk zabýval výzkumem a vývojem nových bojových prostředků, přičemž sledoval, jaké jsou důsledky našeho nezpochybnitelného ztotožnění s technickými inovacemi.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788026421382
Autor
Robert H. Latiff
Kód zboží
185184
Počet stránek
184
Rozměry
21 x 150 x 210
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Nakladatel
Albatros Media a.s. - CPress
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let