Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Vespasián - Padlý římský orel

Anotace

Na počátku roku 41 se Řím zmítá v nepokojích. Sabinus a členové pretoriánské gardy vedení Sabinovým švagrem Clementem zavraždili Caligulu a císařem prohlásili Claudia. Aby nevypukl chaos, snaží se Claudiovi propuštěnci Narcissus, Pallas a Callistus co nejrychleji znovu nastolit pořádek. Jenže slintající a kulhající Claudius je pouhou karikaturou svých statečných předků Caesara, Tiberia a Germanika a nemůže se odvolávat na své válečnické úspěchy. Proto se pro něj jeho propuštěnci snaží zajistit nějaké rychlé vítězství. Pallas navrhne, že by císařovo postavení mohl upevnit nález orla, o nějž Sedmnáctá legie přišla před lety v Germánii, a poté úspěšná invaze do Británie.
Vespasián a jeho bratr Sabinus, kteří dostanou za úkol standartu najít, však brzy zjistí, že se dostali do mocenského boje mezi Claudiovými rádci a někdo se jim snaží ve zdárném splnění mise zabránit.

Padlý římský orel je čtvrtým svazkem autorova románového cyklu Vespasián.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Robert Fabbri (*1961 v Ženevě) Studoval na Christs Hospital School v Horshamu a pak na Londýnské univerzitě, kde poté přednášel dramatická a scénická umění. Dvacet pět let působil ve filmu a televizi, mimo jiné se jako pomocný režisér podílel na filmové sérii Hornblower a na snímcích Hellraiser, Vysoká hra patriotů a Billy Elliot. V současnosti se věnuje své lásce - starověkým dějinám a psaní historické prózy.
Je autorem zatím osmi svazků románového cyklu Vespasián, z nichž čtyři zatím vyšly i česky. Napsal také řadu povídek vydaných jako e-knihy. Od dětství miluje starověké válečné hry a nyní už vlastní sbírku více než tří a půl tisíc ručně malovaných cínových vojáčků. Žije střídavě v Londýně a Berlíně


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788075950949
Autor
Robert Fabbri
Kód zboží
168518
Počet stránek
352
Rozměry
26 x 130 x 200
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let