Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Přes Skalisté hory

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Svébytná meditace amerického politologa na téma Spojené státy a jejich role ve světě. 
Autor se na základě vzpomínek na otce, který u něj pravidelnými výlety na historická místa probudil lásku k historii Ameriky, vydává na „roadtrip“ napříč Spojenými státy z Východu na Západ.
Při této jízdě je veden úvahami různých autorů o Americe, zejména pak postřehy Bernarda DeVota, jenž si byl vědom, jak mocně geografie zasahuje a ovlivňuje roli USA ve světě. Nejprve cestuje zalesněnou „vertikální“ krajinou východu, pokračuje horizontální krajinou prérií, aby nakonec stanul na břehu Pacifiku a mohl se zabývat postavením své vlasti ve světě. V průběhu celé cesty si autor zaznamenával zajímavé myšlenky o minulosti i současnosti Spojených států a jejich obyvatel, které pro českého čtenáře mohou být někdy značně provokativní, nicméně nutí k zamyšlení a představují sondu do americké duše.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Robert David Kaplan (*1952, New York) je autorem mnoha knih. zabývajících se zahraniční politikou USA. Mimo to rozsáhle publikoval v celé řadě špičkových amerických časopisů své články a eseje. Kromě publikační činnosti tento absolvent University of Connecticut působil jako poradce americké armády a přednášel pro FBI, CIA i Pentagon. Je vědeckým expertem na zahraniční politiku pro Research Institute. Jeho neortodoxní analýzy geopolitiky USA se přes počáteční odmítání staly, zejména po útocích na NYC v roce 2001, vyhledávanými a za svou publikační činnost získal řadu ocenění. V roce 2012 byl zařazen Foreign Policy magazine na top list nejvýznamnějších světových myslitelů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090672871
Autor
Robert D. Kaplan
Kód zboží
178309
Počet stránek
184
Rozměry
235 x 157 x 16
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč