Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Přes Skalisté hory

Cena 69
Není dostupné
Anotace

Svébytná meditace amerického politologa na téma Spojené státy a jejich role ve světě. 
Autor se na základě vzpomínek na otce, který u něj pravidelnými výlety na historická místa probudil lásku k historii Ameriky, vydává na „roadtrip“ napříč Spojenými státy z Východu na Západ.
Při této jízdě je veden úvahami různých autorů o Americe, zejména pak postřehy Bernarda DeVota, jenž si byl vědom, jak mocně geografie zasahuje a ovlivňuje roli USA ve světě. Nejprve cestuje zalesněnou „vertikální“ krajinou východu, pokračuje horizontální krajinou prérií, aby nakonec stanul na břehu Pacifiku a mohl se zabývat postavením své vlasti ve světě. V průběhu celé cesty si autor zaznamenával zajímavé myšlenky o minulosti i současnosti Spojených států a jejich obyvatel, které pro českého čtenáře mohou být někdy značně provokativní, nicméně nutí k zamyšlení a představují sondu do americké duše.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Robert David Kaplan (*1952, New York) je autorem mnoha knih. zabývajících se zahraniční politikou USA. Mimo to rozsáhle publikoval v celé řadě špičkových amerických časopisů své články a eseje. Kromě publikační činnosti tento absolvent University of Connecticut působil jako poradce americké armády a přednášel pro FBI, CIA i Pentagon. Je vědeckým expertem na zahraniční politiku pro Research Institute. Jeho neortodoxní analýzy geopolitiky USA se přes počáteční odmítání staly, zejména po útocích na NYC v roce 2001, vyhledávanými a za svou publikační činnost získal řadu ocenění. V roce 2012 byl zařazen Foreign Policy magazine na top list nejvýznamnějších světových myslitelů.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090672871
Autor
Robert D. Kaplan
Kód zboží
178309
Počet stránek
184
Rozměry
235 x 157 x 16
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2017
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let