Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Ranhojička

Anotace

Mohuč, 1330 - Porodní bába Rachel spěchá k porodu a na ulici najde rodící ženu. Mladá matka umírá a Rachel přinese sirotka k majetné rodině von Speyerových, kde je Lucie vychovávána společně se stejně starou Leou.Když po letech vypukne v Mohuči mor, zřizuje Lucie – která byla v domě von Speyerů zasvěcena do tajů arabské medicíny – společně s morovým lékařem Clemensem von Treist „morový dům“, v němž pečují o nemocné. Lucie si brzy získá úctu jako „ranhojička“, ale pak se nálada ve městě změní a ona musí uprchnout bez milovaného Clemense. Najdou se ti dva ještě někdy?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ricarda Jordanová (*1958) - německá spisovatelka Christiane Ghol je známá především pod svými pseudonymy Ricarda Jordanová nebo Sarah Lark. V současnosti se živí již pouze psaním a žije ve Španělsku, kde se stará o sedm koní, jednoho mezka, několik psů a kočku. Narodila se v Bochumi, kde také vyrůstala a později se její rodina přestěhovala do Detmoldu. Na univerzitě pak vystudovala historii a literární vědu. Během svého postgraduálního studia se věnovala především studiu středověké dvorské kultury a německým hrdinským eposům. Je autorkou jak knih pro dospělé, tak i pro děti, ale proslavila se především svým historickým románem Ranhojička. Mezi její další díla pak patří například Dědictví Lauensteinů nebo Návrat na Lauenstein.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788076174511
Autor
Ricarda Jordanová
Kód zboží
170076
Počet stránek
552
Rozměry
37 x 125 x 191
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let