Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Od nepaměti k zapomnění

Anotace

Román plný úvah a myšlenek o navracení se k životu i odplouvání toho stávajícího. 
Lidský život v kostce. Od prvního nádechu k poslednímu, jako bychom byli odnepaměti určeni k zapomínání. A k zapomnění. 
Román vypráví příběh čtyř lidí, jejichž osudy jsou hluboce provázány. S Alicí a Tomášem se seznámíme právě v okamžiku, kdy mu ona vmete do tváře, že ho nikdy nemilovala. S jejich synem Patrikem a jeho partnerkou Stelou se poznáme vzápětí – Patrik je po těžké autohavárii v kómatu. Aby toho nebylo málo, u jeho otce propuká Alzheimerova choroba, takže Alice má na starosti oba dva: jednoho, který se učí žít znovu, a druhého, který se snaží život nezapomínat.
Mnohovrstevný román Radovana Menšíka zaujme svou propracovanou formální strukturou. Autor střídá perspektivy jednotlivých postav, čtenáři se tak postupně z jednotlivých dílů skládačky vynořuje celkový obraz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Radovan Menšík (*1986) vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně a pracuje jako učitel.  Mezi jeho literární vzory patří například Dostojevský nebo Kafka. Debutoval sbírkou Moucha v kleci a jiné povídky (2011). Za svůj románový debut Vedlejší pokoje získal roku 2015 Literární cenu Knižního klubu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020718945
Autor
Radovan Menšík
Kód zboží
183944
Počet stránek
248
Rozměry
19 x 132 x 205
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Nakladatel
Odeon
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč