Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Musíš se proměnit: Příběh Rainera Marii Rilkeho a Augusta Rodina

Anotace

Autorka románu Rachel Corbett píše s ohromným zápalem a pochopením příběh počátku modernismu v Paříži na přelomu 19. a 20. století a splétá osudy dvou velikánů umění.
Příběh, v němž vystupují charismatické postavy, jakými byl Paul Cézanne, Henri Matisse, či George Bernard Shaw, ve kterém se dotkneme nástupu nového konceptu „empatie“, objevujícího se v průkopnických dílech Sigmunda Freuda, Carla Junga či George Simmela. Corbett buduje podrobnou, barvitou mozaiku životů dvou umělců, založenou na důkladném průzkumu a prostoupenou podnětnými úvahami o podstatě umění a tvoření – úvahami, jimiž mohou Rilke s Rodinem inspirovat i současnou generaci.Kniha obsahuje 22 fotografických ilustrací. V roce 2016 byla oceněna Národní cenou za literaturu o umění Marfield Prize.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rachel Corbett (*1988) je americká spisovatelka a novinářka. Vystudovala Kolumbijskou univerzitu v New Yorku a Univerzitu v Iowě. Pravidelně přispívá do časopisů New Yorker, the New York Times, The Art Newspaper, BBC, a dalších.
Předci Rachel Corbett emigrovali do Spojených států amerických v 50. letech 19. století a založili zde ve státě Iowa město Protivín. Později tam emigrovalo asi deset tisíc Čechů, kteří po celé generace hovořili rodným jazykem. Rachel navštívila několikrát se svou babičkou, která stále mluví plynně česky, Českou republiku a je velice poctěna vzhledem ke svým českým kořenům, že je její román kromě jiných jazyků přeložen také do českého.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788090699656
Autor
Rachel Corbett
Kód zboží
178023
Počet stránek
336
Rozměry
242 x 172 x 30
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let