Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Smrtelné stroje

Zpět na předchozí

Produkt je bohužel vyprodaný, ale máme pro vás jiné.

Není dostupné

Prohlédněte si naši nabídku, určitě vám něco padne do oka.

Podobné produkty
Anotace

Kniha Smrtelné stroje představuje první díl sci-fi série s názvem Kroniky hladových měst, kterou má na svědomí Philip Reeve. Čtenáře přenese do vzdálené budoucnosti, kde Londýn pluje prostorem za pomoci motorů.
Představte si na chvíli, že se nacházíte v daleké budoucnosti a žijete v Londýně, který se pohybuje prostorem pomocí obřích kol a motorů a požírá jiná města, jež mu přijdou do cesty. Přesně to se totiž odehrává v knize pojmenované Smrtelné stroje, kterou vytvořil Philip Reeve. Jedná se o první díl sci-fi tetralogie s názvem Kroniky hladových měst, která si získala srdce čtenářů po celém světě. Autor za ni navíc obdržel i ceny Nestlé Smarties Book Prize a ALA Notable Books for Children.
A o čem vlastně Smrtelné stroje vypráví? Hlavním hrdinou celého příběhu je mladý Tom, který vypadne ze svého rodného mobilního města do zlověstného neznáma. Zradí ho totiž jeho velký vzor, významný historik Valentin. Jedinou Tomovou společnicí v nehostinné pustině je nemluvná dívka Hester, kterou také sžírá touha pomstít se Valentinovi, protože ji zmrzačil a zabil její rodiče.
Nesourodá dvojice se společně vydává zpátky do Londýna a na nebezpečné pouti je čekají mnohá nebezpečná dobrodružství. Tom si zároveň postupem času uvědomuje, že v minulosti slepě věřil lidem, kteří si to nezaslouží a kteří ostatním vnucují myšlenky, jež neodvratitelně vedou celý svět do záhuby.
Pokud se vám první díl sci-fi série zalíbí, nenechte si ujít ani pokračování, která se nazývají Pomsta jednooké letkyně, Pekelné vynálezy a Potemnělá pláň.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Philip Reeve (*1966) je anglický spisovatel a ilustrátor knih pro děti. Je znám především díky knižní sérii Smrtelné stroje (Mortal engines). Narodil v Brightonu. Ilustrátorství vystudoval na Cambridgeshire college of Arts and technology a na Brightonské polytechnice. Než se stal ilustrátorem pracoval několik let v knihkupectví. Během studií i několik let po studiích psal a účinkoval v komediálních vystoupeních s různými herci v několika souborech (např. The Charles Atlas Sisters).
Společně s Brianem Mitchellem, napsal v roce 1998 dystopický muzikál The Ministry of Biscuits. Ilustroval mnoho populárně naučných knížek, často pro větší série jako Vražedná matematika (Murderous Maths), Děsivé dějiny (Horrible Histories) a Drazí zesnulí (Dead Famous). Napsal také knižní sérii pro děti Béďa Bouchač zasahuje (Buster Bayliss).
První knihou pro starší byla publikace Smrtelné stroje za niž získal cenu Nestlé Smarties Book Prize. Kniha Smrtelné stroje je první v sérii o dvou mladých dobrodruzích Tomovi a Hester, kteří žíjí ve světě pohyblivých měst kde neplatí žádné zákony. Za poslední knihu A Darkling Plain získal cenu denníku The Guardian za dětskou fantastiku. Knižní série byla v roce 2018 zfilmována ve snímku Smrtelné stroje.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020444417
Autor
Philip Reeve
Kód zboží
182593
Počet stránek
312
Rozměry
26 x 138 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let