Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Pekelné vynálezy

Anotace

Třetí díl Kronik hladových měst se odehrává šestnáct let poté, co se Tom s Hester usadili v Anchorage, kde se jim narodila dcera Wren. Wren však poklidný život na jednom z mála bezpečných míst ve světě pustošeném válkou nudí natolik, že se nechá zlákat vidinou dobrodružství a z Anchorage odjede. Na cestách padne do rukou otrokářů, zjistí, jak se žije v Brightonu ovládaném primátorem Pennyroyalem a jaké to je, ocitnout se uprostřed útoku Zelené bouře. Útok vede Stopařka Fangová pátrající po tajuplné Plechové knize, jež má údajně obsahovat kód k sestrojení ničivé zbraně. Podaří se Stopařce knihu získat? Kdo zachrání Wren ze zničeného Brightonu?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Philip Reeve (*1966) je anglický spisovatel a ilustrátor knih pro děti. Je znám především díky knižní sérii Smrtelné stroje (Mortal engines). Narodil v Brightonu. Ilustrátorství vystudoval na Cambridgeshire college of Arts and technology a na Brightonské polytechnice. Než se stal ilustrátorem pracoval několik let v knihkupectví. Během studií a několik let i po studiích psal a účinkoval v komediálních vystoupeních s různými herci v několika souborech (např. The Charles Atlas Sisters).
Společně s Brianem Mitchellem, napsal v roce 1998 dystopický muzikál The Ministry of Biscuits. Ilustroval mnoho populárně naučných knížek, často pro větší série jako Vražedná matematika (Murderous Maths), Děsivé dějiny (Horrible Histories) a Drazí zesnulí (Dead Famous). Napsal také knižní sérii pro děti Béďa Bouchač zasahuje (Buster Bayliss).
První knihou pro starší byla publikace Smrtelné stroje za niž získal cenu Nestlé Smarties Book Prize. Kniha Smrtelné stroje je první v sérii o dvou mladých dobrodruzích Tomovi a Hester, kteří žíjí ve světě pohyblivých měst kde neplatí žádné zákony. Za poslední knihu A Darkling Plain získal cenu denníku The Guardian za dětskou fantastiku. Knižní série byla v roce 2018 zfilmována ve snímku Smrtelné stroje.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020444431
Autor
Philip Reeve
Kód zboží
182595
Počet stránek
328
Rozměry
28 x 136 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let