Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Budovatelé státu

Anotace

Příběhy osobností, které ovlivnily vznik Československa.
Kniha Budovatelé státu přibližuje životní osudy pěti desítek osobností, které se zásadním způsobem podílely na vzniku Československa v roce 1918. Najdeme mezi nimi nejen ty nezapomenutelné, Tomáše G. Masaryka, Edvarda Beneše či Milana R. Štefánika, ale také dnes neprávem zapomenuté postavy: diplomaty Bedřicha Štěpánka a Cyrilla Duška, poslance Isidora Zahradníka a Jaroslava Budínského nebo Masarykova tajemníka Jaroslava Císaře.
Publikace se neomezuje na osobnosti bez poskvrny, ale najdete v ní i postavy záporné či kontroverzní. Třeba Zdeňka Fierlingera, jenž byl jedním z nejodvážnějších velitelů čs. Legií a později zhanobil své jméno spoluprací s komunisty. Nebo Jozefa Tisa, který ve 20. letech prováděl státotvornou politiku a po druhé světové válce byl odsouzen k smrti a popraven za zločiny, které spáchal v čele slovenského státu.
Kniha vychází z úspěšného seriálu, který vycházel v letech 2017/18 v deníku Lidové noviny. Čtivé portréty zpracovalo dvacet českých i zahraničních historiků pod vedením Petra Zídka.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788024262307
Autor
Petr Zídek a kol.
Kód zboží
183907
Počet stránek
320
Rozměry
23 x 152 x 233
Vazba
Vázaná
Nakladatel
EUROMEDIA GROUP, a.s.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč