Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Ottova encyklopedie: Války světa - starověk, středověk

Anotace

Výpravná dvoudílná Ottova encyklopedie: Války světa renomovaného vojenského historika Petra Klučiny, představuje stručnou i zábavnou formou základní mezníky a pojmy z dějin vojenství, a to od starověku až po moderní dobu počátku 21. století. Oba díly publikace jsou rozděleny do pěti kapitol, které v chronologickém pořadí přináší charakteristiku historického období z hlediska dějin vojenství, upozorňují na hlavní osy dějinného vývoje a příčiny konfliktů. Jednotlivá hesla kapitol se pak detailně zabývají nejvýznamnějšími ozbrojenými konflikty, bitvami, vojevůdci i vojensko-politickým vývojem. Každé heslo doprovází unikátní obrazová složka známých výtvarníků Jiřího Petráčka, Pavola Pevného a Petra Urbana, jejichž nádherné ilustrace heslům doslova vdechly život". Více než 1 000 tematických obrázků zobrazujících rekonstrukce výjevů z bitev, tažení a válek i portréty vojevůdců doplňuje na 200 přehledových map zkušeného kartografa Jaroslava Synka. Ty čtenáři výrazně usnadní orientaci v dané problematice i pomohou pochopit skryté souvislosti. Všemi tematickými bloky navíc prochází obrazové tabule, které se uceleným způsobem věnují vybraným stěžejním složkám vojenské historie - tabule tak poskytují souhrnné informace například k vývoji pevnostní architektury, dělostřelectva, válečných strojů, střelných a palných zbraní, zbroje, uniforem, vojenských plavidel i celých bitevních sestav. Encyklopedie je tak svou formou vhodná nejen pro zájemce o vojenskou tematiku, ale i pro mládež.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Petr Klučina (*1950) vystudoval obor historie-archivnictví na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracoval ve Vojenském historickém ústavu v Praze, do roku 2002 byl ředitelem Historického ústavu Armády České republiky. Specializuje se na vojenské dějiny středověku, zejména na otázky vývoje chladných zbraní a zbroje. Je spoluautorem prvního dílu Vojenských dějin Československa a autorem či spoluautorem mnoha dalších publikací. Podílel se na realizaci expozice Třicetiletá válka ve Vojenském historickém muzeum.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074516771
Autor
Petr Klučina
Kód zboží
182831
Počet stránek
352
Rozměry
22 x 224 x 303
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč