Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Neymar - následník trůnu

Cena 99
Není dostupné
Anotace

Bude Neymar nástupcem Messiho a Ronalda na fotbalovém trůnu? Ve svých třiadvaceti nemá život jednoduchý. Jako by nestačilo, že v něm Brazílie vidí Pelého nástupce, svět mu dokonce přisuzuje roli následníka fotbalového trůnu. Skutečně na pomyslném fotbalovém trůnu vystřídá současné vládce Cristiana Ronalda a Lionela Messiho? Je obdařen takovým talentem a reálnými schopnostmi, aby byl jednou korunován?
Pelé považovaný za krále fotbalové historie dokonce prohlásí odvážné: „Když porovnám Neymara a Messiho, vychází mi, že Neymar je mnohem lepší, komplexnější. Umí hrát dobře oběma nohama, kličku má stejně dobrou do obou stran a dává také góly.“ Legenda svůj pohled vysloví v létě 2013, tedy v čase Neymarova přestupu ze Santosu do Barcelony, a malý velký muž Leo, dnes čtyřnásobný držitel Zlatého míče, je překvapen. Šokován je zřejmě i trojnásobný vítěz Cristiano a s ním i další hvězdy a fotbaloví experti. Pelé, který v Santosu zapsal neuvěřitelných 1091(!) gólů, přirozeně vidí ve druhém nejlepším střelci svého klubu jediného možného následníka. Nemluví tedy z Pelého až přehnaný patriotismus? Je jeho vyvolený opravdu tak výjimečným a rozdílovým hráčem? K úžasu všech svou kvalitu i předpokládanou ambici v čase Pelého výroku potvrdí na Poháru FIFA, kde vstřelí v pěti zápasech pět gólů a ve finále dominuje i nad španělskými mistry světa. Je po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. O mimořádném talentu Neymara ví svět ostatně dlouho. Odborníci i fanoušci obdivují zejména jeho technickou vytříbenost, parádní kličky, dynamickou rychlost a suverénní zakončení. A tak není divu, že Barcelona za Neymara utratí v sumáři 86 milionů eur a odchovanec Santosu je tak po Cristianovi a Garethu Baleovi třetím nejdražším fotbalistou.
Neymar není jen vynikajícím fotbalistou, ale stává se podobně jako David Beckham či Cristiano idolem dívek a žen, módní ikonou a tváří významných značek. Jestliže se dříve mladí fotbalisté a muži stříhali na Davida či později na Cristiana, tak dnes udává účesový trend právě mladý Brazilec. Nabízí se otázka: Naplní Neymar roli Pelého nástupce a stane se současně po Ronaldovi a Messim následníkem fotbalového trůnu? Abychom se ji pokusili zodpovědět vydejme se do městečka Mogi das Cruzes v provincii Sao Paulo, kde úžasná cesta jednoho obyčejného chlapce k fotbalovému nebi začala.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788087685648
Autor
Petr Čermák
Kód zboží
177819
Počet stránek
200
Rozměry
242 x 170 x 20
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2015

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let