Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Na zabití

Anotace

Cizím lidem se nikdy nesvěřujte se svými problémy. Úspěšný podnikatel Ted Severson, který zbohatl na internetových startupech, při čekání na odložený let z Londýna do Bostonu toto pravidlo poruší. Snad proto, že vypije příliš mnoho martini, anebo že je neznámá Lily, která se s ním dá do řeči v letištním baru, až příliš přitažlivá. Z nezávazné konverzace se vyklube důvěrná hra na pravdu a přiopilý Ted se svěří, že ho jeho manželka podvádí. Lily zcela vážně prohlásí, že někteří lidé si nezaslouží žít, a bude-li chtít, pomůže mu ženu zabít. Ted netuší, že Lily má své vlastní temné tajemství, a tak ve chvíli, kdy by to snad ještě šlo, před jejím návrhem necouvne… Peter Swanson vzdává svým psychologickým thrillerem hold slavnému románu Patricie Highsmithové Cizinci ve vlaku, který pro filmové plátno úspěšně adaptoval Alfred Hitchcock. Kritika jeho knihu klade jednoznačně po bok bestsellerům typu Zmizelé. S jediným rozdílem - ve vymýšlení zápletek a šokujících rozuzlení jde Peter Swanson mnohem dál než Gillian Flynnová.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peter Swanson (*1968) je americký básník a spisovatel. Vystudoval tvůrčí psaní a anglický jazyk a literaturu na Trinity College, University of Massachusetts a Emerson College. Nevěnuje se psaní pouze beletrie, ale napsal též několik básní, které však nemají takovou výraznou odezvu u čtenářů jako jeho knihy. Debutoval v roce 2014 románem Dívka s hodinovým srdcem. Jeho druhý thriller Na zabití (2015) vychází v desítce jazyků a chystá se jeho filmová verze. V současnosti pracuje Swanson na sbírce básnických sonetů inspirovaných všemi třiapadesáti filmy Alfreda Hitchcocka. Jeho knihy byly přeloženy do 30 jazyků a jeho příběhy, básně a eseje se objevily v časopisech Asimov Science Fiction, The Atlantic Mounthly, Measure, The Guardian, The Strand Magazine, a Yankee Magazine.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074326349
Autor
Peter Swanson
Kód zboží
170230
Počet stránek
320
Rozměry
27 x 131 x 199
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2015
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč