Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Rukojmí: Lokomotivy v dešti

Anotace

Výprodej 2023! Původní cena 129 Kč. Sleva - 47%. 

Příběh osmiletého chlapce, jehož rodiče se nevrátí z návštěvy Vídně a on proto vyrůstá u svých prarodičů na vsi.
Petrovi byli čtyři, když jeho rodiče emigrovali do Vídně. Nadechli se svobody a zatoužili ji dýchat natrvalo. Petr zůstal u prarodičů v Devínské Nové Vsi, obklopen svými dětskými a dospělými přáteli i nepřáteli v téměř magickém prostředí v navenek idylickém pohraničí. Děj knihy se odehrává v polovině šedesátých let minulého století a hlavní hrdina prožívá svá dětská dobrodružství a přitom se učí i něco o životě, o jeho kráse i těžkosti. To, že jsou jeho rodiče relativně blízko, a přitom beznadějně daleko, dodává jímavému příběhu zajímavý paradox, který se chlapec ve své dětské naivitě rozhodne vyřešit tak radikálně, jak to jen zvládne.
Podle knihy byl natočen film Jak jsme hráli čáru.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peter Pišťanek (1960-2015) patří mezi nejlepší slovenské spisovatele současnosti. Donedávna čeští čtenáři Petera Pišťanka téměř neznali, přestože jeho popularita na Slovensku se dá srovnávat s Michalem Vieweghem v Česku. Jeho díla se vyznačují přímočarostí vyprávění a rychlým spádem děje, namísto psychologických rozborů píše svá díla odosobněně, lakonicky, ale s velmi přesnými popisy. Na námět Pišťankova románu Rivers of Babylon natočil režisér Vladimír Balco v roce 1998 celovečerní film, na námět novely Muzika natočil v roce 2007 celovečerní film Juraj Nvota.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073919764
Autor
Peter Pišťanek
Kód zboží
185029
Počet stránek
312
Rozměry
35 x 137 x 216
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014
Nakladatel
Nakladatelství SLOVART s. r. o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč