Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Znovu Provence

Anotace

Výprodej 2023! Původní cena 119 Kč. Sleva - 34 %. 

Kniha Znovu Provence uzavírá volnou trilogii Petera Mayleho, v níž zábavným a nezaměnitelným způsobem skládá hold své milované Provenci, krajině plné slunce, vůně tymiánu a věkovité moudrosti umění žít. Dozvíte se v ní, že Provence je nejlepší po obědě, kdy starousedlíci nad problémy světa jen pokrčí rameny. Prohloubíte své znalosti o olovovém oleji, voňavkách a voňavkářství, zahradničení, lanýžích a lanýžových lesících, hře v boules, vývrtkách, které tu mají své muzeum, místních remeslnících, nakupování atd.Život se tu nezrychlil, ale loudá se vpřed v souladu s ročními obdobími. Existuje snad ještě jiná země, kde se koná žabí trh nebo hlemýždí festival? Den česneku nebo veřejná oslava salámů, jedlých kaštanů, omelet či sýrů? Tředí díl trilogie Petera Mayleho.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peter Mayle (1939–2018) byl jedním z nejznámějších současných anglických spisovatelů. Dlouho žil v USA a pracoval v reklamní agentuře, poté se stal novinářem, publicistou a spisovatelem na plný úvazek. Koncem 80. let 20. století se přestěhoval do Francie s odhodláním napsat román. Výsledkem jeho snah se stala kniha Rok v Provenci, která mu přinesla mezinárodní úspěch a získala řadu ocenění. Postupně následovaly další úspěšné knihy, které byly přeloženy do více než dvaceti jazyků, česky vyšly např. Navždy Provence, Hotel Pastis, Psí život, Znovu Provence, Podfuk jako víno, Dobrý ročník, Francouzské hodokvasy, Tajnosti francouzského pekaře a Podfuk na Korsice. Kniha Rok v Provenci se stala předlohou pro TV seriál, román Dobrý ročník pro romantickou filmovou komedii. Rok v Provenci vyvolal takovou vlnu popularity a s ní související ztrátu soukromí, že Mayle musel Francii na přechodnou dobu opustit. Když se později se svou ženou a psy opět vrátil do provensálského Luberonu, jeho přesnou adresu znali jen jeho nejbližší sousedé. Od roku 2002 byl nositelem řádu Rytíř Čestné legie, jehož udělením francouzská vláda ocenila Mayleho přínos pro kulturu a Francii. Zemřel v Provence.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788025724422
Autor
Peter Mayle
Kód zboží
158859
Počet stránek
198
Rozměry
200 x 130 x 18
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč