Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Hermann Göring - Stíhací eso první světové války

Cena 129
Není dostupné
Anotace

Hermann Göring je spojován především se skutky a zločiny, které spáchal v letech 1933-1945 jako jeden z nejvyšších představitelů třetí říše, avšak jeho činnost za první světové války byla přehlížena. Americký historik Peter Kilduff vytvořil zásadní dílo založené na intenzivním výzkumu Göringových raných vojenských záznamů, včetně jeho vlastních bojových hlášení, souvisejících písemností a tisíců německých a dohodových dokumentů. Jeho kniha je proto důkladnou studií, která jej přibližuje jako vojenské letce a velitele během první světové války, a uvádí zkušenosti formující osobnost muže, jenž si získal světovou pozornost v následující válce. Na začátku války se Göring horlivě snažil prokázat svoji hodnotu vlasti v úvodních střetnutích s francouzskými vojáky. Když byl v září 1914 postižen vážnou revmatoidní artritidou, hořel 21letý důstojník ambicemi a nedokázal si připustit, že by byl odstavem na vedlejší kolej. Další měsíc zahájil svoji novou kariéru jako letecký pozorovatel. Následně se stal stíhacím pilotem, který si na své konto připsal 22 uznaných vítězství nad nepřátelskými letadly, a byl posledním válečným velitelem stíhací eskadry Rudého barona, Jagdgeschwader Freiherr von Richthofen Nr. I, a nositelem prestižních vyznamenání, včetně nejvyššího pruského/německého řádu za statečnost, Pour le Mérite. Knihu doplňuje 75 kreseb a fotografií, včetně těch ze soukromé Göringovy sbírky, které nebyly nikdy předtím publikovány. Hermann Göring - Stíhací eso první světové války je skutečným mistrovským dílem, které čtenáře provede ranou vojenskou kariérou jednoho z nejvíce neblaze proslulých lidí 20. století.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peter Kilduff je americký autor. Studiem letecké historie se zabývá přes 50 let. Po 18 let pracoval jako redaktor amerického časopisu Cross & Cockade Journal, je zakladatelem a emeritním prezidentem League of World War I Aviation Historians. V roce 1986 se stal prvním šéfredaktorem čtvrtletníku tohoto spolku, Over the Front, a v současnosti působí jako jeho recenzent a redaktor. Peter Kilduff je autorem 13 knih, zabývajících se dějinami letectví. Vystupuje na leteckých seminářích ve Spojených státech a Kanadě a přednáší na Universität der Bundeswehr.
V roce 2008 odešel do důchodu z pozice ředitele pro meziuniverzitní vztahy na své alma mater, Central Connecticut State University.
Je také držitelem německého vyznamenání Verdienstorden der Bundesrepublik Deutschland.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020615909
Autor
Peter Kilduff
Kód zboží
176877
Počet stránek
272
Rozměry
238 x 166 x 22
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2016
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let