Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nahý bůh, část 2. - Útěk

Anotace

Louise Kavanaghová se po dlouhé strastiplné cestě konečně dostává do Londýna. Není ovšem jediná. Quinn Dexter, ztělesnění zla, je jí v patách, aby zde vykonal svou pomstu. Najde Jozue Calvert Spícího boha?

Kniha byla nominována Akademií Scifi, Fantasy a Hororu za rok 2005 v kategorii Nejlepší SF.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peter F. Hamilton (*1960) je britský autor literatury science fiction. Jeho knihy jsou řazeny mezi hard science fiction a zejména space opery. Oženil se v roce 2001 a má jedno dítě.
Upozornil na sebe trojicí románů, ve kterých je hlavním hrdinou Greg Mandel, detektiv s telepatickými schopnostmi. Odehrávají se v Anglii blízké budoucnosti s ekonomikou rozvrácenou vládou komunistů a snažící se o vzestup za pomocí výroby pokročilých technologií. Dalším projektem byla rozsáhlá trilogie space oper známá pod názvem Úsvit noci. Každý z dílů této trilogie má přes tisíc stran. Román Padlý drak je popisem extrémně kapitalistického světa ovládaného pěti korporacemi, které se díky své všemocnosti a technologické převaze mohou dokonce zmocnit bohatství vesmírných kolonií. V (proti předchozím) kratším románu Misspent Youth pak autor popisuje verzi Anglie odlišné od té Grega Mandela. Zde se omlazený vědec vrací ke své rodině ve dvacetiletém těle. V knize je popisován fenomén evropské integrace z euroskeptického hlediska. Ve stejném vesmíru, o 300 let později, se odehrává děj románu Pandora's Star. Hamilton zde pokračuje ve svém zkoumání světa, kde je smrt téměř neznámým pojmem díku technologii omlazování.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072546169
Autor
Peter F. Hamilton
Kód zboží
184609
Počet stránek
544
Rozměry
29 x 111 x 165
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2005
Nakladatel
Nakladatelství Triton s.r.o.
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let