Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Válka a naděje - Osobní příběhy z I. světové války

Cena 49
Není dostupné
Anotace

"Silné a přesvědčivé... Jde o jednu z nejoriginálnějších knih o první světové válce."

Poznejte skutečné příběhy obyčejných lidí za první světové války. Nahlédněte do životů zdravotní sestry, belgického pilota, ruského armádního technika, anglické dobrovolnice, německého námořníka, matky dvou dětí a mnoha dalších… Tato kniha se nesnaží rozebírat příčiny, průběh anebo důsledky první světové války, ale to, jaká vlastně tato válka byla. Na osudech dvaceti různých lidí – mužů i žen, lidí starších i mladších, vojáků i civilistů různých národností – zobrazuje autentické válečné zážitky, pocity a dojmy. Dává nám možnost sledovat rozmanité osudy zmíněných jednotlivců, a poskytuje tak obraz první světové války nejen jako určité události, ale i jako osobního prožitku a zkušenosti.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peter Englund (* 1957) je švédský historik a spisovatel. Od roku 2002 je členem Švédské akademie. Vystudoval archeologii, historii a filozofii na Univerzitě v Uppsale. Doktorský titul (Ph.D.) získal za disertaci Ohrožený dům (Det hotade huset...) v roce 1989. Už o rok dříve publikoval bestseller Poltava popisující bitvu u Poltavy v roce 1709 mezi švédským králem Karlem XII. a ruským carem Petrem Velikým. Poltava jej proslavila a byla přeložena do mnoha světových jazyků. Další kniha Nepokojná léta - Historie třicetileté války byla oceněna prestižní Augustovou cenou a bývá považována za jeden z nejlepších moderních popisů třicetileté války. Jeho knihy bývají ve Švédsku prodávany ve statisícových nákladech a byly přeloženy do mnoha světových jazyků. Od roku 2001 působí Peter Englund jako profesor historie na University College of Film, Radio, Television and Theatre ve Stockholmu. Roku 2002 získal Literární cenu Selmy Lagerlöfové.

 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788026405108
Autor
Peter Englund
Kód zboží
172614
Počet stránek
584
Rozměry
210 x 155 x 49
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2014

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY