Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nejlepší přítel aneb psi slavných osobností

Cena 79
Není dostupné
Anotace

Kniha slovenského zvěrolékaře přibližuje poutavým a originálním způsobem soužití člověka se psy. Dozvíme se spoustu informací, zajímavostí i zábavných nebo naopak šokujících příběhů o milovnících a majitelích psů jako byli Hitler, Canaris, Lenin, Stalin, Marx, Ceausescu, Edvard Beneš, Ludvík Svoboda, Václav Havel, Alexandr Dubček, Vladimír Clemetis, američtí prezidenti i současní sovětští představitelé, ale také Marilyn Monroe, Madonna, Audrey Hepburnová, Alain Delon, Elton John či Pablo Picasso a další a další.
Knížka napsaná s humorem a láskou se čte jedním dechem a je určená nejen pro pejskaře, ale pro všechny, kteří mají rádi psy, ačkoliv si vlastního ještě nepořídili.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pavol Fabian (1956) je slovenský veterinář, spisovatel a prozaik Vystudoval Vysokou školu veterinární v Košicích a dosud pracuje jako veterinární lékař.
Publikoval drobné příspěvky (fejetony, povídky, reportáže ...) v denících Pravda, Práce, Smena, Národní obroda, Čas, Nový čas, SME, Zemědělec noviny, Večerník a časopisech (Literární týdeník, Kulturní život, Slovo, Svobodný pátek, Plus 7 dní, Žurnál, Šarm, Slovenka, Everest, Yacht, Myslivost a rybářství, Enviromagazín, Extra, Gastro, Náš pes, pes přítel člověka, kynologických revue, pes a kočka ...) Přeložil z němčiny detektivní román pro vydavatelství Smena - Martin Wendland: Gratwanderung. Přes rok redakčně vedl měsíčník Interní informace Strany zelených na Slovensku. Napsal desítky příspěvků (scének) do rozhlasových zábavných pořadů Cassovia klub, Maratón, Superšopa a Sobotník, kabaretní pásmo pro Slovenský rozhlas, krátce autorsky spolupracoval s TV Markíza.
V roce 1994 získal prémii v soutěži Slovenského literárního fondu za sbírku příběhů ze veterinářské prostředí. V roce 2007 spolupráce s produkční společností Maya s. r. o. na námětu TV seriálu, který se nakonec nerealizoval. V roce 2010 dokončil dokumentární film o expedici na arktický ostrov Jan Mayen a o (česko) slovenská prvovýstup na nejsevernější aktivní sopku na světě Beerenberg. Film s názvem Jan Mayen - náš (?) Ostrov získal na festivalu cestovatelských filmů Camera Slovakia 2011 první místo.
V roce 2012 dokumentární film Kazbek o výstupu na jednu z nejkrásnějších päťtisícoviek na světě a o toulkách po Gruzii získal na festivalu Camera Slovakia 2012 třetí místo.
Před rokem 1989 se angažoval v Slovenské svazu ochránců přírody a krajiny. V roce 1989 patřil k zakladatelům Strany zelených na Slovensku. V prvních demokratických volbách v roce 1990 byl předsedou České volební komise. Dvě volební období byl místopředsedou, tehdy parlamentní Strany zelených na Slovensku.
V letech 1997 - 2002 byl členem Rozhlasové rady Slovenského rozhlasu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072439782
Autor
Pavol Fabian
Kód zboží
179235
Počet stránek
320
Rozměry
206 x 137 x 23
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let