Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Nedosáhneš na dno

Anotace

Román zavádí čtenáře do jihočeského Písku roku 1991. Zde se začínají odvíjet osudy několika postav, které jsou vlivem porevolučních událostí nuceny stanout tváří v tvář padesát let starým událostem. Valerie Zajíčková, bývalá vězeňkyně nacistických koncentračních táborů, sdílí společnou domácnost se svou nedávno rozvedenou dcerou Janou a vnučkou Kristýnou. Janina náhlá nemoc a Valeriin následný zápas o její záchranu dovede zúčastněné díky náhodě až na špičkové klinické pracoviště do bavorského Mnichova. Zde se však Valerie dostane do střetu se starým operatérem, bývalým členem SS, a odmítne nechat Janu na klinice operovat. Mísí se v ní pocity matky bojující o záchranu vlastní dcery a zároveň pocity člověka, kterému hluboké morální přesvědčení brání dát souhlas k léčbě. Rozsudek, který se od Valerie čeká, je zásadní. Přitom netuší, nakolik svým rozhodnutím změní život sobě, své rodině a letitým přátelům.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mgr. Pavel Sekyrka Th.D. (*1977), autor a koordinátor projektu Bolestné kameny; ředitel Obchodní akademie a Jazykové školy Písek, předseda České křesťanské akademie Písek, člen Amnesty International, člen krajské rady CZESHA, člen Asociace obchodních akademií ĆR. Je autorem např. neformální učebnice holocaustu Zmizelí a nalezení (2009). Předmluvu knize věnoval spisovatel Arnošt Lustig, s kterým opakovaně, nejen na tomto projektu, spolupracoval. Dlouhodobě se angažuje v boji za lidská práva, zabývá se studiem totalitních systémů – viz jeden z jeho studentských projektů – wikipedie: Memento strakonických Židů. Projekt byl prezentován na školách a v médiích v ČR, posléze na školách v Německu, Velké Británii a Izraeli.) Vedle projektů a vizí, které na škole iniciuje, usiluje o obohacení vzdělávacího programu formou cestování. Je koordinátorem zahraničních exkurzí a expedicí. Po vydařené expedici se studenty v prosinci 2013 v Izraeli dokončuje přípravy na exkurzi do USA, do New Yorku. Jeho další prioritou v rámci tzv. Ekonomie dobra je konání besed na škole s osobnostmi z veřejného života. Dosud tak studenty v rámci besed navštívili např. Zdeněk Svěrák, Miloslav kardinál Vlk, Marta Kubišová, Ondřej Vetchý, Daniela Drtinová, Hynek Bočan, Tomáš Březina, Eduard Stehlík, Tomáš Sedláček aj.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788072439461
Autor
Pavel Sekyrka
Kód zboží
179276
Počet stránek
304
Rozměry
191 x 124 x 38
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let