Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Takoví jsme byli…

Anotace

"Narodil jsem se v úplně posledních dnech 2. světové války. Z prvních pěti života si toho moc nepamatuji. První skutečně silným zážitkem byla měnová reforma. A pak už to bylo zajímavé. Léta šedesátá, gymnázium, Vysoká škola zemědělská, život v bigbítu, na diskotékách dvě manželství a pak velká láska. Pád komunismu a život v novinařině a politice. Měl jsem to štěstí, potkat většinu známých politiků, Dubčeka, Havla, Klause i Zemana, ale i skvělých zpěváků jako Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Karla Zicha a spoustu dalších. O všech je v knize řeč. 
V posledních letech jsem se hodně vyjadřoval na facebooku, což mi přineslo spoustu nepřátel, ale i nových přátel. Nic není zadarmo… Ale hlavně, dvě skvělé děti ze dvou manželství a úprk z Prahy. Takový je život…"

Kniha vzpomínek rockera a muže, který ve druhé polovině 60. let přinesl do Československa fenomén moderních diskoték, nás na začátku vrací do specifické doby 50. a 60. let, doby prvních rokenrolů a společenských změn. Postupně se Pavel Černocký stal nejen diskdžokejovou ikonou, ale i mužem mnoha dalších profesí. Na počátku své kariéry byl srovnáván s Mickem Jaggerem, postupně se zapojoval do dalších sfér společenského a kulturního života a v jeho vzpomínkách procházíme nejen vývojem hudby, ale i celé společnosti. Kniha je velmi otevřenou osobní zpovědí Pavla Černockého doplněnou krátkými retrospektivními vzpomínkami významných osobností české kultury od Karla Šípa, přes Pavla Sedláčka a Pavla Chrastinu až po Karla Kahovce a Viktora Sodomu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788088216155
Autor
Pavel Černocký
Kód zboží
181767
Počet stránek
168
Rozměry
16 x 151 x 212
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let