Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Generál Laudon: Slavný vojevůdce a pán na Bečvárech

Anotace

Ačkoli si s Laudonovým jménem spojujeme už jen známou písničku, jeho dobrodružný příběh nabízí mnohá překvapení. Vojevůdce, působící v 18. století ve službách Marie Terezie a jejích synů Josefa II. a Leopolda II. a budící hrůzu v řadách nepřítele, se z majora během tří let vyšvihl do hodnosti podmaršála, za svoji kariéru dosáhl nejvyšších vojenských poct a roku 1778 byl jmenován polním maršálem. Český čtenář se podiví, kolik míst v Čechách, na Moravě a ve Slezsku je s tímto válečníkem spjato. Kromě dějišť Laudonových vítězství vzpomeňme jeho zámeckou rezidenci Bečváry nebo Nový Jičín, kde slavný šlechtic zemřel. Monografie dvou uznávaných českých historiků zachycuje nejen význačnou osobnost a její život, nýbrž i její stopy v našich dějinách, místopisu a umění.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pavel Bělina (*1948) se zabývá raněnovověkými dějinami českých zemí a habsburské monarchie, jak dokládá řada publikací. V letech 1999–2013 řídil vydávání mnohasvazkového díla Velké dějiny zemí Koruny české v Nakladatelství Paseka a podílel se autorsky na pěti jeho svazcích. Jako specialista na válečné dějiny se opět po 23 letech vrací k osobnosti generála Laudona.

Jiří Kaše (*1946), přední znalec vývoje výtvarné kultury v českých zemích, působí v Litomyšli na Fakultě restaurování Univerzity Pardubice. Podílel se na vědeckých průzkumech spjatých s restaurováním pražské Staroměstské radnice nebo ostatkové skříně sv. Maura. Je spoluautorem šesti svazků Velkých dějin zemí Koruny české. Jeho žáci prováděli umělecko-historický průzkum, stejně jako obnovu plastické výzdoby na Laudonově zámku Bečváry.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074326875
Autor
Pavel Bělina , Jiří Kaše
Kód zboží
177637
Počet stránek
360
Rozměry
236 x 168 x 35
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2017

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 5000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 59 Kč
  • Na trhu již 25 let