Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Bez počátku a konce

Cena 79
Není dostupné
Anotace

Dva renomovaní vědci prezentují ve své knize odvážnou vizi kosmu, jež bere vítr z plachet tradiční teorii velkého třesku. Podle jejich smělé kosmologie je zrod vesmíru jen jednou fází z nekonečného cyklu kolizí mezi naším vesmírem a paralelním světem. Tuto svou teorii – teorii cyklického vesmíru – dokládají novými poznatky z astronomie, částicové fyziky a teorie superstrun. Podle nich nezačal ve velkém třesku čas, velký třesk je jen jakýmsi mostem v nekonečném opakování cyklů evoluce, jež doprovázel vznik nové hmoty a zrod nových galaxií, hvězd a planet. Teorie cyklického vesmíru může vyřešit záhady kosmu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Paul J. Steinhardt  je einsteinovský profesor přírodních věd a teoretické fyziky na Princetonské univerzitě. Po studiu na Kalifornském technickém institutu a doktorátu na Harvardově univerzitě působil na Pensylvánské univerzitě. Je známý svými pracemi v kosmologii, kde vyvíjel teorie kosmické inflace a kvintesence. Dnes se zaměřuje na bránovou kosmologii, speciálně na ekpyrotické a cyklické modely vesmíru.

Neil G. Turok (1958) po studiu v Cambridgi a v Santa Barbaře pracoval ve Fermilabu v Chicagu. V roce 1992 mu Fyzikální ústav za přínos k teoretické fyzice udělil medaili Jamese Clerka Maxwella. Od roku 19994 působí na Princetonské univerzitě.

 


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788071859673
Autor
Paul J. Steinhardt , Neil Turok
Kód zboží
168784
Počet stránek
268
Rozměry
22 x 140 x 206
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2009

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY