Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Válka v Rusku

Cena 149
Není dostupné
Anotace

Co Carell ve svých knihách Operace Barbarossa a Spálená země zachytil slovy, to ukazují fotografie pořízené v bojích a v širé ruské zemi. Všechno! A protože se ve válce trvale nebojuje, neumírá, nezabíjí, ale především žije, umožňuje Carell vedle historicky významných válečných okamžiků nahlédnout také do všedního dne vojáků a na scenérii dramatu: města, vesnice, samoty a jejich obyvatele, jak je prožívaly miliony německých vojáků.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Paul Carell, narozen jako Paul Karl Schmidt, (1911 – 1997) byl SS-Obersturmbannführer, mluvčí ministra zahraničních věcí Joachima von Ribbentropa a po roce 1945 úspěšný spisovatel a novinář listu Die Zeit a Der Spiegel. Od roku 1993 používal také pseudonym Carell-Schmidt – například na zakládající listině nadace Hans Filbinger. Po druhé světové válce žil v Scheeßelu, kde byl v letech 1958–1974 místopředsedou zřizovatele školního společenstva Eichenschule eG, soukromého gymnázia Eichenschule Scheeßel. Od roku 1950 psal příspěvky pro časopis "Krystal", který byl vydáván ve vysokém nákladu. Používal zde pseudonym Paul Karell, později Paul Carell'.

Úspěšnost jeho knih, Operace Barbarossa a Spálená země z něj udělala předního poválečného kronikáře bojů v SSSR za druhé světové války. Tyto knihy měly ve Spolkové republice Německo (v převážné většině) pozitivní odezvu.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788020610874
Autor
Paul Carell
Kód zboží
169974
Počet stránek
448
Rozměry
30 x 203 x 271
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2010

Pomozte nám zlepšit e-shop
Podělte se s námi o své dojmy z nového
e-shopu LEVNÉ KNIHY