Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Tajný život úhořů

Anotace

Bestsellerová senzace ze Švédska. Vydejte se s autorem na dobrodružnou plavbu vodami plnými vzpomínek, existenčních záhad a… úhořů.
Je podivuhodné, jak málo toho víme o úhořích. Odkud pocházejí? Co jsou vlastně zač? Ryby, nebo nějaká zvláštní stvoření? Po tom pátrali vědci i filozofové po staletí, od Aristotela přes Sigmunda Freuda až po současné badatele. Avšak ani dnes, v době vyspělé vědy a techniky, neumíme zaznamenat jejich páření nebo vysvětlit, co je pohání, když se po desítkách let žití ve sladké vodě vracejí do oceánu umřít.
Švédský novinář Patrik Svensson od útlého dětství chodil s tatínkem chytat úhoře. Celé hodiny mlčky číhali na tuto nejpozoruhodnější rybu světa. Ve své knize zvolil neprobádanou cestu a zkoumá úhoří otázku nejen skrze fakta, ale i osobní vzpomínky a úvahy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Patrick Svensson (*1972) vyrostl na švédském maloměstě nedaleko pobřeží, kterému se často přezdívá „úhoří“. Odmalička se zajímal o přírodu a zvířata a chodil s otcem chytat ryby. Studoval jazyky a literaturu. Jako novinář psal nejprve o kulturních, společenských či politických událostech, ale časem přibyla témata z vědy a výzkumu. Věda ho fascinuje především tím, že i přes svou exaktnost nezná odpovědi úplně na všechno. Tak vzniká prostor pro představivost a tak také vznikla Svenssonova první kniha Tajný život úhořů, která okamžitě uchvátila čtenářskou veřejnost, ovládla žebříčky prodejnosti v naučné literatuře a získala nejprestižnější švédské literární ocenění Augustovu cenu v kategorii literatury faktu za rok 2019.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788074739880
Autor
Patrick Svensson
Kód zboží
185850
Počet stránek
294
Rozměry
23 x 138 x 208
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2020
Nakladatel
KNIHA ZLÍN
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč