Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Smrt v labyrintu

Anotace

Výprodej 2023! Původní cena 109 Kč. Sleva - 28 %. 

V laciném athénském hotelu na sebe narazí dva muži – Rydal Keener, mladý hochštapler hledající dobrodružství při toulkách po světě, a Chester MacFarland, podvodník s několika totožnostmi, na útěku před americkou policií. Je to přízračná chvíle: Chester zrovna táhne po hotelové chodbě mrtvé tělo a Rydal mu impulzivně nabídne pomoc, snad proto, že Chester mu čímsi připomíná otce. Když se k nim pak přidá Chesterova mladá žena Colette, životy všech tří se osudově propletou do řetězce dramatických událostí, jež nezadržitelně míří k šokujícímu vyvrcholení v troskách Knósského labyrintu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Patricia Highsmith (1921-1995) - autorka s bezpočtem přívlastků od „královny thrilleru" přes „krutou starou dámu" až po „zpravodajku o lidském strachu a tajném pudu k destrukci", rozhodně však spisovatelka, která posunula vývoj kriminálního žánru o čtvrt století dopředu. Narodila se v roce 1921 ve Forth Worth (Texas). Přestěhovala se do New Yorku. Studovala tam literaturu (a zoologii) na Columbia University. V 18 letech napsala první povídku. Nakladatelé přijali teprve její třetí román (Cizinci ve vlaku), zfilmovaný krátce nato Alfredem Hitchcockem. V roce 1955 se usadila se dvěma kočkami a stádečkem šneků nedaleko Paříže, kde potom vznikly její nejslavnější práce – zde se zrodila také postava Toma Ripleyho. Po 28 letech přesídlila do Švýcarska. V jedné Bohem zapomenuté vesnici tessinského kantonu dovršila počet svých knih na třicet: 22 románů a 8 povídkových sbírek. Všechny patří k nejžádanějším na světovém knižním trhu, který už dávno akceptoval Patricii Highsmithovou jako jednu z kmenových autorek náročnějšího čtenáře. Slovy obdivu ji zahrnul např. Graham Greene.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788073355456
Autor
Patricia Highsmith
Kód zboží
163577
Počet stránek
312
Rozměry
26 x 131 x 200
Vazba
Brožovaná
Rok vydání
2018
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Doručujeme do celé ČR
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let
  • Přijímáme platbu pouze v Kč