Celkem
{{item.Name}} {{item.Count}} KS

Prokletá minulost

Anotace

Poutavý a napínavý historický thriller zavádí čtenáře do Anglie na konci šestnáctého století. 
Mary je šťastně vdaná za bohatého kupce a vede spokojený život v alžbětinském Londýně. Existuje však část její minulosti, na kterou nedokáže zapomenout. Jako malou holčičku ji proklela žebračka za to, že způsobila smrt jejího dítěte. Kletba jí předpověděla, že skončí na šibenici.  
Maryin pečlivě vybudovaný život se začne hroutit, celý je totiž založen na lži. Jednoho deštivého dne se Mary vydá na londýnskou ulici Cheapside, kde ji její minulost dostihne. Náhle se lži a podvod, které se snažila pečlivě skrýt začnout drát na povrch. Oběti jejích činů usilují o pomstu a Mary se musí pokusit kletbu zlomit. Dokáže napravit nemorální skutky ze své minulosti dřív, než se kletba vyplní?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pamela Hartshorne vystudovala francouzštinu na Edinburské univerzitě, ale o svém budoucím povolání neměla konkrétní představu. Živila se brigádami a krátkodobými zaměstnáními, která mohla ze dne na den opustit, a toužila poznat svět. Pracovala jako produkční v divadle, číšnice, recenzentka restaurací, učitelka angličtiny, pomocná síla v kuchyni, sekretářka ve zpravodajské redakci – a mezitím cestovala. Posléze začala studovat medievalistiku, odvětví historie zabývající se obdobím středověku. Aby si mohla studium financovat, rozhodla se psát romány pro ženy. Skloubit studium s psaním nebylo snadné, ale nakonec zdárně dokončila Yorskou univerzitu, a v roce 2004 zde dokonce získala titul Ph.D.
Fascinuje ji vztah mezi minulostí a současností a vždycky se jí líbily romány o cestování v čase, které zkoumají možnost, zda by bylo možné vrátit se do minulosti a zjistit, jaké to „doopravdy bylo“.
Stále žije v Yorku s kocourem Douglasem a svým dlouholetým přítelem. Stále ráda cestuje a miluje dobré jídlo a pití. Jako Jessica Hartová pokračuje v psaní „harlequinek“ (u nás vyšly například Nechtěná návštěva, Bleskové zásnuby, Citlivá žena a mnoho dalších) a pod svým pravým jménem vydává romány o cestování v čase.


Parametry

Parametry produktu

EAN
9788026910732
Autor
Pamela Hartshorne
Kód zboží
183040
Počet stránek
312
Rozměry
28 x 128 x 200
Vazba
Vázaná
Rok vydání
2019
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také

Knihy za ceny, které nečekáte!

  • Více než 3000 titulů skladem
  • Nízké ceny od 29 Kč
  • Poštovné od 69 Kč
  • Na trhu již 25 let